Gil Boyd

Gil Boyd

Służył w 2 Batalionie Regimentu Powietrznodesantowego do 1974 roku. Opuściwszy go, dołączył do Armii Terytorialnej, gdzie uzyskał stopień starszego sierżanta sztabowego w Siłach Sojuszniczych Korpusu Szybkiego Reagowania w Niemczech. Jednocześnie przez trzydzieści lat pełnił służbę w policji cywilnej.
W tym czasie jego obowiązki obejmowały między innymi nadzór nad policyjnymi płetwonurkami w podwodnej jednostce poszukiwawczej i ratunkowej. Przez ostatnie piętnaście lat, jako główny oficer techniczny, zajmował się wszelkimi zagadnieniami technologicznymi w jednostce ds. przestępczości zorganizowanej.
Zaprojektował wiele nowatorskich rozwiązań dla policji i wojska, które używane są do dziś. Za swe osiągnięcia otrzymał liczne nagrody, w tym prestiżową nagrodę Wynalazcy Roku, przyznawaną przez program Świat jutra w telewizji BBC. Do niego należy wynalazek w postaci pierwszego systemu miniaturowych kamer mikrofalowych, zwany WOLVES, używany przez wojskowe i policyjne psy, wyszkolone do poszukiwań. Dzięki niemu możliwa jest lokalizacja ludzi w ciemnościach oraz w zamkniętej przestrzeni.
Gil podczas pracy z policyjnymi i wojskowymi psami zdobył mnóstwo doświadczenia. Wiedzę tę wykorzystał do napisania poniższej historii, widzianej oczami psa właśnie.
Obecnie jest on administratorem Muzeum Wojsk Powietrznodesantowych w Duxford, gdzie dzieli się swymi doświadczeniami z gośćmi. Prowadzi także Archiwum Regimentu oraz Sił Powietrznodesantowych.