Urszula Jaksik

Urszula Jaksik

Urszula Jaksik o sobie:
Urodziłam się na Górnym Śląsku i do dziś jestem mu wierna.
Ukończyłam Bibliotekoznawstwo na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach i całe życie zawodowe pracowałam w sieci Miejskich Bibliotek Publicznych.
Mam syna i córkę.

Debiutowałam w czasopiśmie "Płomyk" opowiadaniem dla nastolatków pt. "Z zapisków młodszego brata" (1981). W 1998 zdobyłam trzecią nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Literackim "Miesiąc z życia kobiety" ogłoszonym przez czasopismo "Twój Styl" – pracę umieszczono w książce pt. "Historie prawdziwe" wydanej przez Wydawnictwo "Twój Styl". W 2004 roku przyznano mi główną nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Literackim "Złote pióro" za opowiadanie pt. "Zakopany topór" – wydrukowano je w "Kwartalniku Wrzesińskim". Otrzymałam "Literacką Przepustkę Zwierciadła" – wyróżnienie w konkursie literackim na dziennik "Dzień po dniu" zorganizowanym przez czasopismo "Zwierciadło". ( 2004)
Moim debiutem książkowym jest powieść "Sobotnie popołudnie" wydana przez Polski Dom Kreacji w Katowicach w 2008 roku.

Sens mojego życia doskonale wyraziła Wisława Szymborska w swoim wierszu "Radość pisania". Od zawsze towarzyszyła mi bowiem "radość pisania" i cieszyła "możliwość utrwalania". Moją pasją są: pisanie i fotografowanie. Bardzo lubię podróże. Aktualnie marzę o wyprawie na Islandię.
Moje dzisiejsze motto życiowe brzmi: „Przegrasz, gdy przestaniesz próbować.” Uważam, że na realizację marzeń nigdy nie jest za późno.

Foto: Sandra Szandar