Karolina WilczyńskaKarolina Wilczyńska

Karolina Wilczyńska

Zodiakalna Panna i numerologiczna jedenastka. Przede wszystkim kobieta, ze wszystkimi zaletami i wadami tej płci. Prowadzi podwójne życie – w jednym jest prezesem własnej fundacji, trenerką, terapeutką i wykładowcą uniwersyteckim, w drugim – żoną, matką nastolatka i właścicielką jamnika z charakterem. Często zastanawia się, które z tych żyć wymaga więcej zorganizowania, cierpliwości i energii. Posiada dar nieograniczonego rozciągania czasu i dzięki temu w wolnych chwilach haftuje, ozdabia przedmioty techniką decoupage’u i tworzy biżuterię, rozmyślając przy tym o rzeczach ważnych i błahych. Z tych rozmyślań powstają historie, które potem opisuje.

Uwielbia słoneczniki i bursztyny, nie znosi chamstwa, bezmyślności i braku tolerancji. Przez świat podąża z nieustającą wiarą w dobro i sprawiedliwość, znosząc z godnością spotkania z mniej sympatyczną częścią ludzkości. Stara się zachować jak najwięcej z dziecięcej części swojej natury, dzięki czemu ma nadzieję nie stać się obojętną na los innych. Z niegasnącym zainteresowaniem słucha ludzkich historii. Każdy może opowiedzieć jej swoją pisząc na adres: list@karolinawilczynska.eu.

Przez osiem lat była felietonistką "Gazety Szkolnej", gdzie w cyklu "Z pamiętnika matki ucznia" opisywała szkolną rzeczywistość z perspektywy swojej rodziny. Jej debiutancka powieść "Performens" ukazała się w 2006 roku.