Bez-ryzyka

Bez ryzyka.
Trening bezpiecznej jazdy. Wydanie II poprawione

Data wydania: 2008
Data premiery: 13 listopada 2008
ISBN: 978-83-6038-352-0
Format: 145 x 205
Oprawa: Miękka
Liczba stron: 160
Kategoria: Poradniki

29.90  20.93 

Brak w magazynie

Oto nowa edycja książki, która już od 10 lat jest podstawowym źródłem wiedzy o technice i taktyce bezpiecznej jazdy samochodem. Ceniona przez instruktorów i dbających o fachowe przygotowanie kierowców.
Autor – dziennikarz motoryzacyjny, trener bezpiecznej jazdy, a od niedawna także państwowy egzaminator – twierdzi, że sam długoletni staż za kierownicą nie wpływa na poprawę techniki i bezpieczeństwa jazdy. Przeciętny kierowca szybko utrwala sobie złe nawyki, a po szkoleniu i egzaminie na prawo jazdy nikt już jego umiejętności nie sprawdza i nie koryguje. Tomasz Talarczyk w swojej książce uwzględnia nowoczesną wiedzę na temat bezpiecznej jazdy, zmian w technice motoryzacyjnej, a także tendencje w szkoleniu i doszkalaniu kierowców. Od kilku lat jest też w Polsce pionierem ecodrivingu.
W najnowszym wydaniu Bez ryzyka autor zawarł katalog najczęstszych błędów w technice jazdy, popełnianych przez osoby egzaminowane na prawo jazdy, oraz elementarz prawidłowych zachowań przy kierowaniu autem osobowym. Przedstawił też zasady ecodrivingu w pigułce, czyli stylu jazdy ekonomicznej, ekologicznej i bezpiecznej. To sposób kierowania, bez utraty dynamiki jazdy, pozwala zaoszczędzić średnio 10-15 procent paliwa i nawet o jedną trzecią zmniejszyć ryzyko wypadku na drodze.
Książka ta jest cenną skarbnicą wiedzy nie tylko dla światłych i pragnących bezpiecznie jeździć kierowców, ale także dla instruktorów zarówno nauki, jak i doskonalenia techniki jazdy.

Recenzje

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Bez ryzyka.
Trening bezpiecznej jazdy. Wydanie II poprawione

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *