2024-06-25 11_43_23-Dom trzech wdów Tom III_300dpi

Dom trzech wdów
Saga warszawska, tom 3

Data wydania: 2024
Data premiery: 24 września 2024
ISBN: 978-83-68135-08-4
Format:
Oprawa: Miękka
Liczba stron:
Kategoria: Literatura historyczna

47.90  33.53 

Brak w magazynie

Saga warszawska – powieści, w których codzienność i życie towarzysko-rodzinne toczą się na tle wielkich wydarzeń XIX i XX wieku

Ewa Konieczkówna, jedna z trzynastu córek aptekarza, ratuje życie rosyjskiemu oficerowi, rannemu w bitwie pod Olszynką Grochowską. W tajemnicy przed wszystkimi ukrywa go w swoim wynajętym mieszkanku i pielęgnuje nie tylko jego rany, ale też budzące się w niej uczucie. Tadeusz Majewski nie przywykł do skromnego życia i ucieka do Moskwy, do wygodnego pałacu swojego dziada, uczestnika powstania kościuszkowskiego, wcześniej łamiąc Ewie serce, pozostawia jej jednak bardzo cenny dar. Ewa musi stawić czoła światu, w którym samotnym kobietom nie dano prawa do uczciwego zarobku.
Julian Suchocki za udział w powstaniu listopadowym zostaje zesłany w głąb Rosji na sześć długich lat. Razem z innymi skazańcami wyrusza w długą i męczącą podróż, zostawiając brzemienną Madzię oraz wszystko, co do tej pory znał.
Hanna Boratyńska, nareszcie wolna od męża tyrana, może oddychać pełną piersią. Z zapałem przerabia skrawki materiałów w niepowtarzalne kreacje i przy niewielkiej pomocy pewnego Żyda, Abrahama Sterna, dąży do zbudowania nowoczesnego domu mody.
Trzy wdowy – dwie słomiane i jedna prawdziwa – muszą znaleźć miejsce w zmieniającej się pod rządami rosyjskiego namiestnika Warszawie, w którym wszystkie będą czuły się dobrze.

Patroni medialni