Dzikisc-serca-male

Dzikość serca

Barry Gifford

Przekład: Krzysztof Fordoński
Tytuł oryginału: Wild at Heart

Data wydania: 2018
Data premiery: 24 lipca 2018
ISBN: 978-83-7674-710-1
Format: 130x200
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 192
Kategoria:

32.90  23.03 

Brak w magazynie

Saylor Ripley i Lula Pace Fortune to zakochana po uszy para. On – były więzień, skazany za morderstwo, ona – wrażliwa i sentymentalna dziewczyna, marząca o szczęściu we dwoje. Kiedy wskakują do białego kabrioletu i uciekają na południe Stanów Zjednoczonych, nie spodziewają się, z jakimi trudnościami przyjdzie im się zmierzyć. Zaborcza matka Luli posyła za nimi swego kochanka, w dodatku na ich drodze staje „anioł śmierci”, Bobby Peru. Kochankowie muszą więc przeciwstawić się zarówno złu w sobie, jak i temu pochodzącemu z zewnątrz.
Na kanwie Dzikości serca David Lynch nakręcił znany film z doskonałymi kreacjami Nicolasa Cage’a i Laury Dern.

Recenzje

 1. zaczytana.patka

  Lulu Fortune spotyka się z Sailorem Ripleyem. Mężczyzna właśnie wychodzi z więzienia, gdzie przebywał za zabicie człowieka. Lulu wiernie czekała aż jej ukochany opuści więzienie. Łamią warunki przedterminowego zwolnienia i udają się w podróż na południe. Marietta, matka Lulu chce by Sailor zniknął z powierzchni ziemi i zostawił jej córkę w spokoju. Zleciła swojemu kochankowi, Johnniemu Farragutowi, prywatnemu detektywowi aby odnalazł uciekinierów i sprowadził jej córkę do domu. Zakochana po uszy para nie ma jednak zamiaru wracać i sprytnie gubią wszystkie ślady. Niestety będą zmuszeni zmierzyć się z wieloma trudnościami. Z każdej strony otacza ich zło. Czym zakończy się ich podróż?

  Związkowi Lulu i Sailora nie kibicuje nikt. Wszyscy są przeciwni aby byli razem. Młoda, naiwna Lulu jest ślepo wpatrzona w Sailora, prawdziwego twardziela. Ich wspólna podróż będzie dobrą okazją do lepszego poznania siebie. Na jaw wychodzą wydarzenia z ich przeszłości, która kolorowa wcale nie była. Dwójka zakochanych w sobie outsiderów musi zmierzyć się z wieloma przeciwnikami. Lulu to z jednej strony drapieżna i wyzwolona dziewczyna a z drugiej niemal dziecko, które ze zdziwieniem patrzy na świat. Sailor nie przejmuje się niczym, jest twardy i bezwzględny. Różni ich wiele ale łączy szaleńcza miłość.

  Ta książka jest jak tykająca bomba, która w każdej chwili może wybuchnąć. W bohaterach kłębi się wiele emocji. Miłość miesza się z nienawiścią, nadzieja ze strachem, współczucie z agresją. Przeszkodą w związku zakochanych jest matka Lulu, która nie chce pozwolić aby byli razem. Zakochani pragną uchronić swoją miłość przed innymi. Miłość konfrontuje się z otaczającym ich brutalnym światem. Walczą z upartym losem, zmagają się z wątpliwościami, zagubieniem oraz rozczarowaniami. Pędzą przed siebie bez określonego planu. Powieść stała się podstawą scenariusza kultowego filmu Davida Lyncha. Podobnie jak w filmie mamy do czynienia z niezwykłym klimatem. Dwoje zakochanych, brak sprzymierzeńców, okrutny świat. Romeo i Julia w nowej, bardziej wyrazistej i lekko brutalnej wersji. Akcję napędzają dialogi, które są bardzo inteligentne i lekko humorystyczne. “Dzikość serca” to lekka i przyjemna lektura. Pożądanie, papieros w ustach i gaz do dechy zamiast ckliwości, serduszek i motylków w brzuchu. Klimatyczne arcydzieło. Polecam!

  https://zaczytanapatka.blogspot.com/2018/09/dzikosc-serca-barry-gifford.html

 2. Recenzentka doskonala/Kinga Purgał

  Zakochałam się w tej książce już od pierwszej strony! Co prawda wcześniej nie słyszałam o tej historii ani nie oglądałam filmu, ale to nic złego, ponieważ zdecydowanie byłam zaciekawiona tą fabułą, bohaterami, oraz tym co może się wydarzyć. W tej książce nie było raczej nic co mi by się nie spodobało. Najciekawsi jednak byli bohaterowie, nie da się nie zauważyć, że byli wprowadzali oni w historię takie emocje i taką ciekawość, że naprawdę ciężko byłoby porzucić tych bohaterów oraz fabułę w połowie drogi. Najlepsze jest jednak to, że nie jest to zwykła, nudna książka bez przesłania. Nad fabułą trzeba nieco pogłówkować, wyobrazić sobie te tereny, gdzie podróżowała para bohaterów, ciekawe opisy i przede wszystkim historie, które sobie nawzajem opowiadali.
  Nie zapominajmy też o klimacie, który utrzymuje się w książce. Szczególni bohaterowie ze specyficznymi cechami, ich sposób zachowania, styl bycia, to naprawdę jest coś niesamowitego i magicznego. Przyznam, że po przeczytaniu tej książki, jestem w stanie stwierdzić, iż nie ma w niej nic takiego cudownego. Raczej przeciętna historia, ale napisana w taki sposób, że naprawdę ciężko z niej zrezygnować. Po prostu nie sposób o niej zapomnieć.
  Słyszałam, że ponoć o wiele lepiej czyta się tę książkę, w momencie, kiedy oglądało się już film, ponoć jest to sobie o wiele łatwiej i szybciej wyobrazić. Ja nic nie oglądałam przed lekturą ani po i nie żałuję. I nie wydaję mi się, aby moja wyobraźnia była mniej pobudzona. Przynajmniej miała swoje własne pole do popisu. I najlepsze moi drodzy! Książka jest bardzo krótka, czyta się ją bardzo szybko, ale nie zmienia to faktu, że nasza wyobraźnia ma bardzo wiele, ba ogromne i niewyobrażalne pole do popisu.
  Lulu Fortune to jedna z bohaterek tej fenomenalnej powieści. To kobieta, która zdecydowanie woli niegrzecznych facetów. I tak też dzieje się tym razem, z utęsknieniem czeka na dzień, kiedy to jej mężczyzna, będzie wychodził z więzienia. Sailor Ripley to złoczyńca, który ponoć zamordował człowieka. Jednak Lulu to nie

  przeszkadza, ona go kocha i nadal pragnie z nim być. Co więcej pragnie odbyć z nim nieco szaloną i niebezpieczną podróż. Najlepsze jest to, że Sailor łamie warunki i po prostu przedterminowo wydostaje się z więzienia, ponieważ oboje mają plan aby po prostu ta podróż była niezwykle wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju.
  Najlepsze jest to, że matka Lulu stale knuje i myśli jak odciągnąć ją od tego niepoprawnego i niebezpiecznego faceta. Każdy wie, że nie jest to mężczyzna dla niej, ale ona nie daje sobie przemówić do rozsądku, po prostu sama wie co jest dla niej najlepsze. Z tej okazji zleca swojemu kochankowi pewne zadanie, chce aby przyjął on rolę detektywa i po prostu odnalazł Lulu, po czym zrobił wszystko aby wróciła do domu.
  Najlepsze jest jednak to, że nikt nie chce powrotu do domu. Każde z nich jest bardzo szczęśliwe. Razem odbywają podróż dalej, robiąc to tak, że nikt nie jest w stanie ich odnaleźć. Jest oczywiście jasne, że na ich drodze pojawi się wiele trudności, ale to nic, oboje są w stanie pokonać wszystko.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *