eichmann

Eichmann. Jego życie i zbrodnie

David Cesarani

Przekład: Jacek Lang
Tytuł oryginału: Eichmann. His Life and Crimes

Data wydania: 2012
Data premiery: 18 września 2012
ISBN: 978-83-7674-197-0
Format: 145 x 205
Oprawa: Miękka
Liczba stron: 568
Kategoria:

39.90  27.93 

Brak w magazynie

Wykorzystując ujawnione kilka lat temu dokumenty, David Cesarani – brytyjski historyk specjalizujący się w historii Holocaustu – przedstawia pełny i wyczerpujący obraz działań Eichmanna.
Pierwsza tak wyczerpująco udokumentowana biografia Eichmanna „Washington Times”.
David Cesarani jest najbliższy rozwiązania zagadki mówiącej o tym, co zmusiło Eichmanna do zrobienia tego, co zrobił „Literary Review”.
Od 1941 do 1945 roku Adolf Eichmann, jeden z kluczowych urzędników nazistowskich realizujących program ludobójstwa europejskich Żydów, zorganizował transport ponad dwóch milionów osób do obozu Auschwitz-Birkenau i innych ośrodków zagłady. Do 1960 roku ukrywał się w Argentynie pod zmienionym nazwiskiem. W wyniku spektakularnej akcji agentów Mossadu, został uprowadzony do Izraela, osądzony i skazany na śmierć.
Pokazowy proces Eichmanna posłużył zaprezentowaniu światowej opinii publicz¬nej odkrywanych na bieżąco szczegółów nazistowskich zbrodni. Wina Eichmanna była niezaprzeczalna, niemniej proces obfitował w uchybienia godzące m.in. w podstawowe prawo oskarżonego – prawo do obrony. Oskarżyciele przypisywali mu pełną odpowiedzialność za wszystkie aspekty ludobójstwa. W następstwie procesu i późniejszych publikacji powstał uproszczony obraz człowieka traktującego eksterminację narodu jako biurokratyczne wyzwanie.

Recenzje

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Eichmann. Jego życie i zbrodnie”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Patroni medialni