Furia Wikingów

Furia wikingów
Tom 1

Data wydania: 2022
Data premiery: 22 lutego 2022
ISBN: 978-83-66989-88-7
Format: 145/205
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 480
Kategoria: Literatura historyczna

44.90  31.43 

Name Range Discount
biblioteki 45% 1 - 10000 45 %
30% ceny 1 - 1000 30 %

 

Oto gniewni wojownicy z surowej Północy. Nadciągają w swych drakkarach, niosąc śmierć i pożogę. Przybyli, żeby palić, grabić i gwałcić, ale przede wszystkim żeby okryć się wiekopomną chwałą zdobywców i zapewnić sobie miejsce w Valhalli

Po podbojach na Wschodzie oczy wikingów kierują się na Zachód. Chcą odkrywać nowe tereny, nowe przestrzenie pod łupieżcze wyprawy. Wiedziony wielkimi ambicjami Ragnar zrobi wszystko, aby wypełnić przepowiednię dotyczącą jego samego oraz jednego z jego synów i zyskać upragnioną latrię.
O rosnącą sławę władcy z Północy staje się zazdrosny sam Karol Wielki. Pragnie go pokonać i ostatecznie utrwalić swój przydomek i hegemonię.
Podczas wypadu na ziemie angielskie wikingowie odkrywają ich bogactwo, co zachęca do kolejnych najazdów. Jeden z synów Ragnara, Ivar pozostawia na nowych ziemiach krwawe ślady. Chce zasiać strach w sercach ich mieszkańców. Ci mają drżeć na samą myśl o wojownikach z Północy.
Synowie Ragnara nie są miłującymi się braćmi, nie brak wśród nich zdrad i sojuszy, wielkich strategii i planów, rywalizacji i konfliktów. Towarzyszą im bitwy, rytualne obrzędy i śmierć. A jednak życie w tym brutalnym, surowym świecie nie przeszkadza w wielkich uczuciach, a miłość i przyjaźń okazuje się niekiedy ważniejsza od sławy.

Recenzje

  1. otwarte księgi

    Pamiętam jak oglądałam kiedyś dokument o wikingach. Sięgając po książkę byłam nastawiona na wielkie wyprawy i dynamiczną akcję. Możecie sobie wyobrazić moje szczęście, kiedy właśnie to dostałam! Historia wciągnęła mnie od pierwszych stron. Bitwy, walka o dominację, krwawe starcia. Trzeba zaznaczyć, że pojawiają się naturalistyczne opisy, więc czytelnicy, którzy nie lubią rozlewów krwi, mogą nie odnaleźć się w powieści. Jednak jeśli szukacie przygodówki, w której dużo się dzieje, a okrucieństwo to dla was chleb powszedni, to ,,Furia wikingów” zasługuje na waszą uwagę.

    Książkę czyta się szybko. Autor operuje prostym językiem oraz wyjaśnia kwestie, które mogłyby być dla czytelnika niejasne. Oczywiście powieść jest inspirowana prawdziwymi zdarzeniami, ale pozostawione jest miejsce na fikcję literacką. Całość potrafi wprowadzić czytelnika w surowy klimat wikingów.

    Polecam ,,Furię wikingów” dla czytelników, którzy poszukują dynamicznej historii, w której trupy nie są rzadkim widokiem. Powieść potrafi wciągnąć odbiorcę. Jeśli macie ochotę na krwawą przygodę, to powyższa książka jest dla was.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *