Lubiaz

Lubiąż.
Klasztor mrocznych tajemnic

Tomasz Bonek, Marta Ringart-Orłowska

Data wydania: 2015
Data premiery: 11 sierpnia 2015
ISBN: 978-83-7674-456-8
Format: 145x205
Oprawa: Twarda z obwolutą
Liczba stron: 320
Kategoria:

49.90  34.93 

Brak w magazynie

Przenieś się do największego opactwa w Polsce, by poznać jego mroczne sekrety!
Lubiąż – prawie trzy razy większy od Wawelu, piękniejszy od Malborka, to drugi co do wielkości obiekt sakralny w Europie. Ta perła baroku nie jest usytuowana gdzieś na końcu świata lecz na Dolnym Śląsku, tuż pod Wrocławiem. Jednak klasztor, który powinien stać się atrakcją porównywalną z Wersalem, stoi wciąż pusty, zapomniany, z dala od turystycznych szlaków, bo od stuleci ciąży nad nim fatum.
Pocysterskie opactwo dewastowała Armia Czerwona i naziści, którzy nie wiadomo, co tak naprawdę tutaj robili. Agenci SB i oficerowie WSW szukali tu skarbów i niszczyli go koparkami. Nieprofesjonalni naukowcy dopuścili się zaniedbań. Tuż po upadku komuny, władze państwowe oddały zabytek w podejrzane ręce.
Poszukiwania złota nazistów i podziemnej fabryki. Tajne operacje SB oraz afera ART-B. Skarb wart miliony sprzedany przez bezpiekę na Zachód. Nieodkryte skrytki z dziełami sztuki. Drugie życie mnichów oraz sekrety Willmanna, śląskiego Rembrandta. To tylko kilka tajemnic, jakie odkrywają autorzy książki Lubiąż. Klasztor mrocznych tajemnic.

Recenzje

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Lubiąż.
Klasztor mrocznych tajemnic

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Patroni medialni