Mit Hitlera

Mit Hitlera

Ian Kershaw

Przekład: Jacek Lang
Tytuł oryginału: Hitler Myth

Data wydania: 2010
Data premiery: 20 stycznia 2010
ISBN: 978-83-7674-015-7
Format: 145 x 205
Oprawa: Miękka z obwolutą
Liczba stron: 352
Kategoria: Historia

34.90  24.43 

Brak w magazynie

Książka jednego z najwybitniejszych biografów Hitlera traktująca o mechanizmach propagandy i fenomenie osoby Hitlera w III Rzeszy.
Tematem książki nie jest zasadniczo sam Hitler, lecz propagandowe tworzenie wizerunku, a przede wszystkim odbiór tego wizerunku przez Niemców przed utworzeniem III Rzeszy oraz w okresie istnienia tego państwa. Ujmując to nieco inaczej, można powiedzieć, że tematem tej książki jest nie tyle prawdziwy Hitler, ile postać, którą w nim widziały miliony Niemców.
Autor zajmuje się zatem czymś, co we współczesnych czasach nazwalibyśmy wizerunkiem politycznym, a co, metaforycznie ujęte w tytule, nosi nazwę „mitu Hitlera”.
Ta znakomita książka potwierdza fakt, iż tzw. mit Führera był nieodzownym warunkiem funkcjonowania państwa nazistowskiego. Autor udowadnia, iż podziw dla Hitlera nie wynikał z przyjęcia dziwnych i niejasnych założeń ideologicznych nazizmu, lecz z wartości społecznych i politycznych – wprawdzie często zniekształconych albo ukazywanych w skrajnych formach – lecz które można dostrzec w wielu społeczeństwach, nie tylko w III Rzeszy.

Recenzje

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Mit Hitlera”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *