obiecali_mi_raj

Obiecali mi raj.
Moje życie i prawda o zamachu na Papieża

Ali Agca

Przekład: Jan Jackowicz
Tytuł oryginału: Mi avevano promesso il paradiso. La mia vita e la verita sull'attentato al papa

Data wydania: 2013
Data premiery: 6 sierpnia 2013
ISBN: 978-83-7674-262-5
Format: 145x205
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 216
Kategoria: Literatura faktu biografie i dzienniki

29.90  20.93 

Brak w magazynie

13 maja 1981 roku Mehmet Ali Ağca na placu św. Piotra w Rzymie targnął się na życie Jana Pawła II. Turek muzułmanin dokonał zamachu na duchowego przywódcę chrześcijan, choć nigdy do końca nie wyjaśniono dlaczego i kto był zleceniodawcą tego aktu terroru. Sam zamachowiec wielokrotnie zmieniał zeznania i wprowadzał śledczych w błąd kolejnymi fałszywymi tropami.
Dzisiaj, po blisko trzydziestu latach spędzonych w więzieniu, już jako wolny człowiek Ağca postanowił wyznać prawdę. W swojej książce prowadzi czytelnika przez dzieciństwo i młodość w Turcji i opowiada o wszystkich czynnikach, które ukształtowały go na islamskiego bojownika. Opisuje swoje wcześniejsze działania terrorystyczne, ujawnia mocodawców, od których otrzymał rozkaz zabicia papieża i relacjonuje przebieg zamachu. Ujawnia też po raz pierwszy przebieg spotkania z Janem Pawłem II, jakie miało miejsce w 1983 roku we włoskim więzieniu Rebibbia.
Czy to, co pisze Ali Ağca w swojej książce rzeczywiście nosi znamiona prawdy? Czy człowiek, który tylekroć dawał fałszywe świadectwo, może ostatecznie stać się wiarygodny? Jest tylko jeden sposób, by się dowiedzieć – przeczytać, co ma do powiedzenia.

Recenzje

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Obiecali mi raj.
Moje życie i prawda o zamachu na Papieża

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Patroni medialni