Odzyskanie dobrego obiektu.  Psychoanaliza

Odzyskanie dobrego obiektu. Psychoanaliza

Eric Brenman

Przekład: Danuta Korziuk
Tytuł oryginału: Recovery of the Lost Good Object

Data wydania: 2010
Data premiery: 15 lutego 2010
ISBN: 978-83-7674-013-3
Format: 145x205
Oprawa: Miękka
Liczba stron: 285
Kategoria:

49.90  34.93 

Brak w magazynie

Odzyskanie dobrego obiektu to zbiór arcyważnych artykułów i seminariów Erica Brenmana, ukazujący jego wpływ na rozwój psychoanalizy i pozwalający lepiej zrozumieć jego wyróżniający się głos wśród analityków postkleinowskich.
Zebrane po raz pierwszy w jednym tomie, artykuły Brenmana dają czytelnikowi obraz rozwoju jego klinicznego i teoretycznego myślenia. Naświetlają wiele kwestii stanowiących przedmiot obecnej dyskusji o technice psychoanalitycznej, w tym takich jak:
• narcyzm analityka,
• histeria,
• odzyskanie związku z dobrym obiektem,
• znaczenie i jego pełnia,
• okrucieństwo i ograniczenie percepcji,
• wartość rekonstrukcji w psychoanalizie dorosłych.

Druga część książki dokumentuje trzy seminaria kliniczne i obejmuje przekazywanie traumy z pokolenia na pokolenie, analizę patologii borderline i psychoanalityczne podejście do ostro zdeprywowanych pacjentów.
Zbiór ten mile powitają wszyscy psychoanalitycy i psychoterapeuci oraz inne osoby trudniące się pomaganiem, zainteresowane badaniem wkładu Erica Brenmana we współczesną psychoanalizę.

Eric Brenman studiował medycynę i psychiatrię, a potem szkolił się w Brytyjskim Instytucie Psychoanalizy. Jest starszym analitykiem szkoleniowym i superwizorem w Brytyjskim Towarzystwie Psychoanalitycznym i byłym przewodniczącym tego Towarzystwa.

Gigliola Fornari Spoto studiowała medycynę i psychiatrię we Włoszech. Obecnie jest starszym analitykiem szkoleniowym w Brytyjskim Towarzystwie Psychoanalitycznym.

Recenzje

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Odzyskanie dobrego obiektu. Psychoanaliza”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Patroni medialni