978-83-67295-03-1

Ostatnie dni Ptolemeusza Greya

 

Walter Mosley

Przekład: Piotr Kuś
Tytuł oryginału: The Last Days of Ptolemy Grey

Data wydania: 2022
Data premiery: 12 kwietnia 2022
ISBN: 978-83-67295-03-1
Format: 145x205
Oprawa: Miękka
Liczba stron: 336
Kategoria: Literatura współczesna

22.00 

 

Niezwykła, poruszająca powieść o sile wspomnień i rodzinnych wartościach autorstwa jednej ze współczesnych ikon literatury.

W wieku dziewięćdziesięciu jeden lat Ptolemeusz Grey jest człowiekiem zapomnianym przez świat – przyjaciół, rodzinę, a nawet przez siebie samego. Zamknięty w czterech ścianach mieszkania pogrąża się samotnie w demencji.

Pewnego dnia na pogrzebie siostrzeńca spotyka siedemnastoletnią Robyn i doświadcza znaczącej odmiany – w głowie, w sercu i w życiu.

Robyn jest inna niż wszyscy. Zabrania Ptolemeuszowi żyć w zapomnieniu, wśród dręczących go wspomnień, i całkowicie odmienia jego egzystencję. Z jej pomocą, a także za sprawą eksperymentalnej terapii, Ptolemeusz wynurza się z izolacji. Znów doświadcza radości życia, a jego blaknący umysł odzyskuje klarowność i wigor, co pozwala odkryć niedostępne od dekad tajemnice.

Majstersztyk. Opowiadana intymnym szeptem książka wbija nas głęboko w umysł wiekowego człowieka, który zachował resztki wspomnień i poszukuje klucza do rozwiązania starej zagadki.

– “The New York Times Book Review”

Na podstawie książki powstał serial z Samuelem L. Jacksonem dostępny na platformie Apple TV+

Patroni medialni