Porwana

Porwana

Data wydania: 2016
Data premiery: 22 listopada 2016
ISBN: 978-83-7674-563-3
Format: 145x205
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 472
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller

34.90  24.43 

Brak w magazynie

Do jakiego stopnia znamy drugiego człowieka, choćby tego najbliższego? Czy kiedykolwiek możemy powiedzieć, że wiemy o nim wszystko, że niczym nas już nie zaskoczy?

Justyna i Łukasz Meyer wiodą z pozoru spokojne życie warszawskich mieszczuchów. On jest funkcjonariuszem CBŚ, ona pracownicą jednej z wielu stołecznych korporacji. Problemy w pracy, bezowocne starania o dziecko i wszelkie inne przyziemne sprawy przestają mieć dla nich jakiekolwiek znaczenie w dniu, w którym na oczach zdezorientowanego męża i połowy osiedla ktoś porywa Justynę.

Początkowo policja wierzy, że porwanie ma związek z pracą Łukasza. Jednak w wyniku śledztwa wychodzą na jaw skrywane przez kobietę tajemnice z przeszłości. Wkrótce załamany mąż odkrywa, że osób, które miały motywy, by porwać, a nawet zabić Justynę, jest znacznie więcej, niż można by przypuszczać.

To błyskotliwa opowieść o głęboko skrywanej tajemnicy, którą ktoś nagle zbudził ze snu. Przeczytajcie, żeby dowiedzieć się, co może z tego wyniknąć. Udany debiut. Gorąco polecam.
Anna Klejzerowicz, autorka książek:
Sąd ostateczny, Cień gejszy, Ostatnią kartą jest śmierć, Czarownica, List z Powstania

Brawurowy debiut, przyciągający uwagę wyobraźnią, wiedzą oraz literacką odwagą!
Jacek Skowroński, autor kryminałów, m.in. Zabić, zniknąć, zapomnieć

Recenzje

 1. “Porwana” – Róża Lewanowicz – Recenzja

  Po raz pierwszy i z ogromnym zainteresowaniem sięgnęłam po książkę Róży Lewanowicz. Okazuje się, że autorka ma bardzo ciekawy życiorys. Z wykształcenia jest polonistką i dziennikarką, ale później wykonywała różne zawody m.in. była kierownikiem pensjonatu, czy managerem w popularnym fast-foodzie. Obecnie pracuje w korporacji i bardzo dobrze, że zabrała się za pisanie książek.
  „Porwana” to opowieść o porwaniu i tajemnicach z przeszłości. Główni bohaterowie to Łukasz Meyer – agent CBŚ i jego żona Justyna, która pracuje w warszawskiej korporacji zajmującej się inwestycjami jako analityk.
  Są zgodnym małżeństwem, spłacają kredyt na mieszkanie i mają raczej niewielu przyjaciół.
  Pewnego dnia spod ich mieszkania na oczach męża zostaje porwana Justyna. Zaczyna się trudne śledztwo, gdyż mężem porwanej jest agent CBŚ. Okazuje, że Łukasz tak naprawdę, nie zna swojej żony. W trakcie śledztwa policjanci badają jej przeszłość szukając przyczyn porwania i wychodzą na jaw fakty budzące zdumienie męża oraz policji. Okazuje się między innymi, że Justyna była w wojsku oraz za granicą na tajnej misji. Łukasz musi zrobić wszystko, aby uwolnić ukochaną żonę.
  Intrygująca fabuła, ciekawe postacie, nieoczekiwane zmiany akcji, wysoki poziom, humor, to niewątpliwe atuty „Porwanej”. Nie można oderwać się od książki. To świetny materiał na film lub miniserial.
  Cieszę się, że do grona polskich dobrych autorów kryminałów dołączyła nowa świetna pisarka. Polecam.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Patroni medialni