Praktyczny przewodnik psychoterapeuty.  Psychoterapia humanistyczna

Praktyczny przewodnik psychoterapeuty. Psychoterapia humanistyczna

Serge i Anne Ginger

Przekład: Ewa Umińska
Tytuł oryginału: Guide pratique du psychothérapeute humaniste

Data wydania: 2010
Data premiery: 04 maja 2010
ISBN: 978-83-7674-045-4
Format: 145x205
Oprawa: Miękka
Liczba stron: 276
Kategoria: Psychologia

39.90  27.93 

Brak w magazynie

“Serge Ginger i jego żona Anna Peyron-Ginger to pionierzy terapii Gestalt we Francji. Są założycielami Paryskiej Szkoły Gestalt(EPG), która należy do wiodących instytucji kształcących psychoterapeutów w Europie. Serge szkolił się w psychoanalizie, psychodramie i Terapii Gestalt. Był długoletnim przewodniczącym Międzynarodowej Federacji Gestaltowskich Organizacji Treningowych (FORGE). W Europejskim Stowarzyszeniu Psychoterapii (EAP), Serge Ginger odpowiada za sprawy związane z rejestracją Europejskich Certyfikatów Psychoterapeuty(ECP).
Od wielu lat autorzy książki dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, prowadząc szkolenie psychoterapeutów, terapię grupową i terapię par. Gościli też w Polsce. Współpracowali z Instytutem Terapii Gestalt w Krakowie.
W Praktycznym przewodniku psychoterapeuty poruszają tematy bliskie zarówno początkującym psychoterapeutom jak i doświadczonym praktykom. Omawiają w niej podstawowe zagadnienia dotyczące rozpoczynania praktyki psychoterapeutycznej, typowe problemy i pytania , jakie pojawiają się na początku drogi zawodowej każdego psychoterapeuty pracującego w podejściu humanistycznym. Książka zawiera też zbiór zagadnień, których przypomnienie i uporządkowanie może być pomocne nawet doświadczonym praktykom psychoterapii. Język przekazu jest prosty i zrozumiały dla każdego adepta psychoterapii humanistycznej, mimo że autorzy identyfikują się z podejściem Gestalt. Liczne przykłady pozwalają na odniesienie propozycji Gingerów do własnej praktyki.”

Recenzje

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Praktyczny przewodnik psychoterapeuty. Psychoterapia humanistyczna”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *