Spowiedz-Lucjana-Skobielajpg

Spowiedź Lucjana Skobiela

Data wydania: 2010
Data premiery: 10 maja 2010
ISBN: 978-83-7674-053-9
Format: 145x205
Oprawa: Miękka
Liczba stron: 224
Kategoria: Klasycy literatury

25.90  18.13 

Brak w magazynie

Kolejna w serii wznowień powieść Eugeniusza Paukszty. Tym razem autor podejmuje temat losów dziecka Niemki i Polaka w powojennej Polsce.

Lucjan Skobiel odbudowuje swoje życie po wojnie. Nowa jest nie tylko jego sytuacja zawodowa, ale i życiowa rola, gdyż niespodziewanie musi sprostać obowiązkom ojca.  Do Polski wraca jego córka, owoc związku małżeńskiego z Niemką. Małgosia, której Niemcy w okresie okupacji zaszczepili nienawiść do wszystkiego, co polskie, jest  zawieszona pomiędzy dwoma narodami i dwoma kulturami. Musi nauczyć się żyć w Polsce i, zgodnie z życzeniem ojca, spróbować pokochać swoją nową ojczyznę. Walka o serce i umysł dziewczynki  nie jest łatwa i wymaga od Skobiela wielkiego wysiłku podyktowanego głębokim umiłowaniem Polski

“Drogi Panie, wziąłem ze sobą Spowiedź Lucjana Skobiela i czytałem ją (…) z wielkim przejęciem, bo każda stronica tej książki wstrząsa i wzrusza. Temat chyba przez nikogo dotąd nie podjęty – tragedia małżeństwa z Niemką na tle naszej wrześniowej tragedii. I tragedia dziecka i ojca, rozwiązana i rozjaśniona jego wielką miłością. A sama postać tytułowa – co za bogactwo! Jestem Panu głęboko wdzięczny za tę książkę.”
Z listu Jana Parandowskiego  do Eugeniusza Paukszty

Recenzje

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Spowiedź Lucjana Skobiela”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *