Srebro

Srebro

Steven Savile

Przekład: Dorota Strukowska
Tytuł oryginału: Silver

Data wydania: 2010
Data premiery: 15 marca 2010
ISBN: 978-83-7674-019-5
Format: 145x205
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 500
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller

39.90  27.93 

Brak w magazynie

Przeczytaj tę książkę …. zanim świat się skończy
Kevin J. Anderson

40 dni i 40 nocy strachu. Dziś jest dzień pierwszy…
Dwa tysiące lat temu trzydzieści srebrnych szekli z Tyru posłużyło do opłacenia najsłynniejszej zdrady w dziejach. Ze srebra, przetopionego przez wnuków Judasza Iskarioty, Menahema i Eleazara ben Jaira, w mrocznym sercu fortecy sykariuszy – Masady, ukuto sztylet. Kiedy w 73 roku n.e. sykaryjscy zeloci popełnili zbiorowe samobójstwo, sztylet Iskarioty oraz prawda o jego poświęceniu zostały utracone. Aż do teraz.
Na Bliskim Wschodzie narodziła się religijna sekta, określająca samą siebie mianem Apostołów Judasza. Jej wpływy są zabójcze, a macki sięgają daleko. W trzynastu miastach Europy trzynastu ludzi poświęca życie w imię Judasza, głosząc obietnicę czterdziestu dni i czterdziestu nocy grozy. Przeinaczają słowa starodawnych proroctw, żeby umocnić poczucie lęku. Ostatniego dnia, wedle ich obietnicy, upadnie wiara. Wszystko, w co wierzą ludzie, okażę się fałszem. Wszystko, co mają za prawdę rozpadnie się.
Dzień po dniu Zachód budzi się, by usłyszeć o kolejnych coraz straszniejszych aktach terroru. Stolice Europy paraliżuje strach – kto będzie następną ofiarą? Londyn? Rzym? Berlin?
W wyścigu z czasem i przepowiednią, wierząc, że terroryści szykują zabójstwo papieża jako element swojego planu zniszczenia Kościoła Katolickiego, specjalna grupa sir Charlesa Wyndhama o kryptonimie Ogmios podąża krętym szlakiem między prawdą, pozorami prawdy oraz oczywistymi kłamstwami. Szlakiem, który wiedzie ich od zaułków Londynu aż do samego serca Stolicy Apostolskiej.
Czasami prawda jest wszystkim prócz szczerości. Czasami historie, które każdy zna na pamięć, to kłamstwa. Czasami kłamstwa to wszystko, co nam pozostało.

Steven Savile, jako jeden z nielicznych odnajduje się dobrze zarówno w konwencji science-fiction, jak i dark fantasy. Jest autorem świetnie przyjętej powieści Laughing Boy’s Shadow, wielokrotnie nagradzanej noweli Houdini’s Last Illusion, oraz kilku zbiorów opowiadań, takich jak Angel Road, oraz – The Odalisque and other Strange Stories.
W 2009 zdobył nagrodę International mediation-In Writer’s Scribe Award za powieść osadzoną w realiach kultowego w Wielkiej Brytanii serialu Primeval: Shadow of the Jaguar.

Recenzje

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Srebro”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Patroni medialni