Tajni egzekutorzy.  Polowanie na Ariberta Heima, nazistowskiego Doktora Śmierć

Tajni egzekutorzy. Polowanie na Ariberta Heima, nazistowskiego Doktora Śmierć

Danny Baz

Przekład: Ewa Umińska
Tytuł oryginału: Ni Oubli Ni Pardon

Data wydania: 2011
Data premiery: 11 kwietnia 2011
ISBN: 978-83-7674-097-3
Format: 130x200
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 296
Kategoria:

34.90  24.43 

Brak w magazynie

Aribert Heim to NUMER 2 na liście najbardziej poszukiwanych przez Centrum Szymona Wiesenthala zbrodniarzy. Nagroda za jego schwytanie wynosi 310 tys. euro.
Tymczasem Danny Baz, były pułkownik izraelskiego lotnictwa, twierdzi, że Doktor Śmierć nie żyje od ponad 30 lat, zabity w ramach działań tajnej grupy żydowskich mścicieli.
Podczas II wojny światowej Aribert Heim przeprowadzał sadystyczne eksperymenty medyczne na więźniach obozu w Mauthausen. Po kapitulacji Niemiec, nie niepokojony, otworzył w Baden-Baden prywatny gabinet lekarski. Dopiero w 1962 roku uciekł, ścigany międzynarodowym listem gończym. Liczne ślady prowadziły do Egiptu, Urugwaju, Chile i Hiszpanii…
Danny Baz w swojej kontrowersyjnej książce utrzymuje, że tropieniem ludzi pokroju Rzeźnika z Mauthausen zajmowała się tajna organizacja o kryptonimie „Sowa”, założona i utrzymywana przez tych, którzy przeżyli Holokaust lub stracili w nim swych najbliższych.
Czy historia, która wywołała ostry sprzeciw licznych organizacji żydowskich z Centrum Szyona Wiesenthala na czele jest prawdziwa? Czy Danny Baz jest jedynie fantastą? Z biegiem lat ubywa ludzi, którzy mogliby potwierdzić jego wersję wydarzeń. Ta zaś wydaje się niepokojąco prawdziwa…

Recenzje

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Tajni egzekutorzy. Polowanie na Ariberta Heima, nazistowskiego Doktora Śmierć”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Patroni medialni