vera_atkins

Vera Atkins. Kobieta szpieg.
Historia najlepszej agentki II wojny światowej

William Stevenson

Przekład: Bartłomiej Łopatka
Tytuł oryginału: Spymistress: The True Story of the Greatest Female Secret Agent of World War II

Data wydania: 2015
Data premiery: 3 lutego 2015
ISBN: 978-83-7674-423-0
Format: 145x205
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 424
Kategoria:

44.90  31.43 

Brak w magazynie

Była piękna i bezwzględna. Posiadała przenikliwy umysł i stalową wolę. Urodzona w Bukareszcie Vera Maria Rosenberg, już jako Vera Atkins została w latach 30. i podczas II wojny światowej najlepszą kobietą-szpiegiem nie tylko w wywiadzie brytyjskim. Dzięki wcześniejszym sukcesom trafiła do ścisłego kierownictwa Zarządu Operacji Specjalnych (SOE). Rekrutowała i wyszkoliła kilkuset agentów, w tym dziesiątki kobiet realizujących tajne zadania na głębokich tyłach wroga.
William Stevenson stworzył poruszający obraz pracy agentów, którzy, słowami gen. Dwighta W. Eisenhowera, „skrócili wojnę o wiele miesięcy”. To zarazem książka, dzięki której Vera Atkins zyskuje wreszcie należne sobie miejsce w panteonie najwybitniejszych szpiegów XX wieku. Dotąd bowiem jej osiągnięcia, skrywane za zasłoną milczenia, pozostawały praktycznie nieznane.
To właśnie Stevensona uznała za jedyną osobę godną tego, by zgłębić i opisać jej niezwykłe życie. On także ze swej strony dotrzymał danego Atkins słowa i książkę o niej opublikował dopiero po śmierci Very w 2000 roku.
W ten sposób powstał niesamowity portret kobiety, której inteligencja, uroda oraz bezgraniczne poświęcenie stało się kluczem do odwrócenia kolei II wojny światowej.

Recenzje

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Vera Atkins. Kobieta szpieg.
Historia najlepszej agentki II wojny światowej

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *