Za nasze winy

Za nasze winy
Cykl Tułacze życie Tom 1

Data wydania: 2023
Data premiery: 07 marca 2023
ISBN: 978-83-67639-43-9
Format: 130x200
Oprawa: Miękka
Liczba stron: 352
Kategoria: Literatura współczesna

47.90  28.74 

Name Range Discount
biblioteki 45% 1 - 10000 45 %
Sagi rodzinne - promocja 1 - 1000 40 %
30% ceny 1 - 1000 30 %

Chciałeś się tułać po świecie, będziesz się tułał, ocierając o śmierć bliskich, aż czwarte pokolenie zmaże twoje winy.
Jest druga połowa XVIII wieku. Joseph nie chce być kolejnym pokoleniem Neubinerów, którym przeznaczone jest tułacze życie. Zabiera żonę oraz trzech synów i razem decydują się szukać szczęścia na terenach Królestwa Galicji i Lodomerii. Ich małą ojczyzną stają się Łany, niewielka osada, gdzie remontują stary młyn i zaczynają spokojne życie. Kiedy wydaje się, że zła passa towarzysząca rodzinie minęła, na scenę wkracza tajemnicza moneta, fascynująca każdego, kto bierze ją w dłonie.

Czy opowieści o klątwie są tylko legendą, czy moneta naprawdę skrywa złowieszczą tajemnicę?
Historia wielopokoleniowej rodziny wskazująca, jak ważny jest szacunek dzieci do matki oraz więzi rodzinne. Polecam!
Edyta Świętek,
autorka sag rodzinnych Spacer Aleją Róż i Grzechy młodości

Recenzje

  1. @nataliicodziennosc

    Bez wątpienia czyta się tę historię bardzo sprawnie. Przyjemna, ładnym językiem napisana. Interesująco osadzona w wydarzeniach historycznych, od drugiej połowy XVIII w. począwszy. W fabułę wpleciono tradycje ale i zabonony tamtejszej ludności, warunki, w jakich żyli, jak pracowali itp. itd. Autorka pomysł na sagę zaczerpnęła z historii własnej rodziny, po dziesięcioletnich badaniach jej genealogii. W każdym razie wszystko to czyni książkę bardzo spójną w oczach czytelnika.
    Co do treści, to typowa saga. Nawet trochę historia drogi. Niemiecka rodzina wielopokoleniowa. Jadą, szukają miejsca na ziemi. Gdzie praca, tam się osiedlają. Poznają ludzi, pomoc uzyskują, tragedie przeżywają. Życie. Ostatecznie ojciec z trzema synami zamieszkują w starym młynie, we wsi Łany, w dorzeczu Bugu. W tym wszystkim, ważną rolę gra znaleziona moneta z napisem “Hodie mihi, cras tibi” (Dziś mnie, jutro tobie) i niestety nie chodzi tu o przyniesienie szczęścia. Jakoś nie można jej się z rodziny pozbyć a kto ją chwyci trupem pada, co uważam trochę za spore uproszczenie, no ale jakoś tej klątwie trzeba nadać dramatyzmu.
    Mnie się nawet podobało. Leniwa, spokojna powieść bez fajerwerków. Wyciszająca historia na dwa wieczory. Jedyne czego mi brakowało, to jednak bardziej rozbudowanych historii konkretnych rodzin, skupieniu się na większej ilości bohaterów. Tak trochę po macoszemu to wszystko, mam wrażenie. W pewnym momencie to sobie pomyślałam “jej, oni nic innego nie robią, tylko na zmianę rodzą się i umierają”. W ostatniej części książki to można szczególnie dostrzec. Autorka jakby za wszelką cena chciał uśmiercić jak największą liczbę członków rodziny bo zorientowała się, że limit stron dobiega końca. Nie jest to najlepsza saga jaką przyszło mi czytać, ale całkiem wciągające czytanie. Z informacji, jakie posiadam, docelowo ma to być trylogia. Mam taką nadzieję, bo doświadczenie mi podpowiada, że każda następna część to już raczej pisanie dla pisania. Zobaczę, jak to będzie w drugiej części i czy warto będzie sięgnąć po kolejną.

  2. sisters as books

    Opisuje ona losy rodziny Neubiner, a dokładnie ich tułacze życie i klątwę, ktora na nich ciąży.
    Bardzo przyjemnie się ją czytało, lekkie pióro autorki pozwoliło przeczytać książkę bardzo szybko, a dokładnie w dwa dni.
    Opowieść nazwałybyśmy historią drzewa genealogicznego, stąd drzewo na zdjęciu. Jest to historia pokolenia, pokazujaca życie w XVIII wieku, za co gratulujemy autorce, gdyż nie wydaje nam się to łatwym zadaniem. Powieść jest przeważnie bardzo rodzinna, jednak watki klątwy i tajemniczej monety oraz duchów wplatają w książkę mroku i grozy. Jednak nie obawiajcie połączenie tych dwóch wątków idealnie ze sobą pasuje. Bliskie nam również były tereny na, których w pewnym momencie działa się historia, a dokładniej Lądek Zdrój, obok, którego niedaleko mieszkamy, od razu się lepiej czyta taką książkę, w której jest coś waszego ?

    Podsumowując – jest to powieść obyczajowa, historyczna pokoleniowa, która nie jest jedynie zwykła historią o rodzinie, lecz magiczną drogą tułaczą ludzi XVIII wieku. Polecamy serdecznie

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *