zabic_haniego_lico_300dpi

Zabić Haniego.
Historia Janusza Walusia

Data wydania: 2013
Data premiery: 2013
ISBN: 978-83-7674-234-2
Format: 145x205
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 312
Kategoria: Literatura faktu biografie i dzienniki

34.90  24.43 

Brak w magazynie

Janusz Waluś, polski emigrant w RPA, 10 kwietnia 1993 roku zastrzelił Chrisa Haniego, szefa Południowoafrykańskiej Partii Komunistycznej i jednego z prominentnych działaczy Afrykańskiego Kongresu Narodowego, walczącego z apartheidem. Wspólnikiem Polaka był Clive Derby-Lewis, wysoko postawiony członek Partii Konserwatywnej. Wybuch krwawego konfliktu został wówczas zażegnany, a rok później Nelson Mandela został pierwszym czarnym prezydentem RPA.
Książka opowiada całą złożoną historię państwa białych emigrantów i czarnych ruchów narodowo-wyzwoleńczych, aż do dramatycznej kumulacji. Pokazuje splot losów polskiego emigranta, który przybył do RPA w 1981 roku, z wydarzeniami w jego nowej ojczyźnie i proces utożsamiania się z jej ówczesnym porządkiem.
Autor dopowiada dwudziestoletni ciąg dalszy: niekończące się spekulacje na temat kulis zamachu, rosnącą legendę Chrisa Haniego, dramat więźniów – Janusza Walusia i Clive Derby-Lewisa, skazanych za zabójstwo polityka na karę śmierci zamienioną na dożywotnie więzienie, i ich bezskuteczne starania – najpierw o amnestię, a od kilku lat o warunkowe zwolnienie.

Recenzje

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Zabić Haniego.
Historia Janusza Walusia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Patroni medialni