2025-05-27 10_19_09-Zaglada_domu_usherow_3D_bok

Zagłada Domu Usherów (barwione brzegi)

Przedsprzedaż. 
Edgar Allan Poe

Przekład: Bolesław Leśmian, Stanisław Wyrzykowski, Antoni Lange
Tytuł oryginału: The Fall of the House of Usher

Data wydania: 2025
Data premiery: 1 lipca 2025
ISBN: 978-83-68364-70-5
Format: 130/200
Oprawa: Twarda
Liczba stron: 304
Kategoria: Fantastyka i groza

59.90  35.94 

Name Range Discount
biblioteki 45% 1 - 10000 45 %
PRZEDSPRZEDAŻ - Portret Doriana Graya, Sonata miłości, W duszy ułana, Zagłada domu Usherów 1 - 10000 40 %
30% ceny 1 - 1000 30 %

Przedsprzedaż. 
 

Poeta grozy, kapłan niesamowitości, twórca kryminału – to tylko niektóre z puli niezliczonych tytułów, jakimi obdarzono Edgara Allana Poe.
Inspirował naukowców i artystów – Charlesa Baudelaire’a i Fiodora Dostojewskiego, Arthura Conan Doyle’a i Julesa Verne’a, Aldousa Huxleya czy… Sanah. Jego twórczość wciąż pobudza wyobraźnię; sięgając w głąb ludzkiej duszy, wydobywa z mroku toczące ją lęki.
Najlepsze i najważniejsze teksty zgromadzone w tym tomie ukazują wszechstronne oblicze pisarza jako prekursora kilku gatunków literackich. To próbka najwyższego kunsztu pozwalająca docenić jego talent i nieskrępowaną fantazję, która od półtora wieku zachwyca, zaskakuje i przeraża.
Utwory Edgara Allana Poe stały się kanwą kolejnego serialu Mike’a Flanagana – twórcy takich produkcji jak Nawiedzony dom na wzgórzu czy Nawiedzony dwór w Bly – powstającego dla platformy NETFLIX.

Patroni medialni