zamach_na_kenedyego

Zamach na Kennedy’ego.
Agenci Tajnej Służby przerywają milczenie

Gerald Blaine

Przekład: Radosław Madejski
Tytuł oryginału: The Kennedy Detail. JFK’S Secret Service Agents Break Their Silencennedy Detail

Data wydania: 2013
Data premiery: 24 września 2013
ISBN: 978-83-7674-253-3
Format: 145x205
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 380
Kategoria: Literatura faktu biografie i dzienniki

39.90  27.93 

Brak w magazynie

Zamach na Kennedy’ego sekunda po sekundzie oczami agentów ochrony.
22 listopada 1963 roku w Dallas zginął John F. Kennedy. Od tamtego momentu mnożą się teorie spiskowe, a samozwańczy śledczy co rusz rzucają oskarżenia na wyimaginowane grupy lub całkiem rzeczywistych ludzi, w tym elitarnych agentów bezpośredniej ochrony prezydenta oraz jego żony i dzieci. Łatwo było stawiać zarzuty członkom Tajnej Służby, ponieważ wszyscy zgodnie w sprawie zamachu milczeli – służbowo, co było ich obowiązkiem, i prywatnie. Agenci Tajnej Służby owego listopadowego dnia znaleźli się w samym centrum katastrofy. Sześć sekund w Dallas odcisnęło na ich życiu piętno i pozostawiło z bezlitosnym poczuciem winy, że być może mogli temu zapobiec. Po niemal pięćdziesięciu latach traumy jeden z nich, Gerald Blaine zdecydował się wrócić do bolesnej przeszłości i zrekonstruować sytuację na podstawie relacji swoich kolegów.
Książka pozwala spojrzeć na dramatyczne wydarzenia z nowej perspektywy – ludzi, którzy dzień i noc w nieustannym napięciu strzegli legendarnego dziś prezydenta Kennedy’ego i jego równie legendarnej żony Jacqueline, ludzi, którym ta wyjątkowa prezydencka para pozwoliła się ze sobą zaprzyjaźnić, przez co ból klęski w Dallas stał się zarazem ich osobistą tragedią.
Książka doczeka się ekranizacji.
Ta książka jest o Kompanii Braci, którzy na co dzień strzegli życia prezydenta i jego rodziny. Taki też będzie nasz film – zdradził Ken Atchity, prezes produkującej obraz Atchity Entertainment. W 2010 roku powstał już dokument filmowy na podstawie The Kennedy Detail. Program o tym samym tytule emitowany był w telewizji na kanale Discovery.

Recenzje

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Zamach na Kennedy’ego.
Agenci Tajnej Służby przerywają milczenie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Patroni medialni