Zdradzone_idealy

Zdradzone ideały.
Wspomnienia asa Luftwaffe

Hans-Ekkehard Bob

Przekład: Łukasz Golowanow
Tytuł oryginału: Betrayed Ideals. Memoirs of a Luftwaffe Fighter Ace

Data wydania: 2015
Data premiery: 28 kwietnia 2015
ISBN: 978-83-7674-448-3
Format: 145x205
Oprawa: Twarda z obwolutą
Liczba stron: 272
Kategoria:

39.90  27.93 

Brak w magazynie

Wierna do końca służba Führerowi w walkach nad Polską, na Froncie Zachodnim i Wschodnim. Blisko siedemset lotów bojowych na różnych typach Messerschmittów, w tym pierwszym myśliwcu odrzutowym Me 262. Sześćdziesiąt zestrzeleń. Oto Hans-Ekkehard Bob – jeden z asów II wojny światowej.
Piloci myśliwscy to specjalny rodzaj ludzi. Nie każdy może dostąpić zaszczytu pilotowania kosztownej maszyny i w tej kwestii nic nie zmieniło się od początku istnienia lotnictwa. Piloci to również doskonały „materiał” na pierwsze strony gazet. Łatwo policzyć ich zwycięstwa, które rozbudzają wyobraźnię. Mogą być wzorem do naśladowania dla ludzi młodych. Nie inaczej było podczas II wojny światowej w Niemczech – tam też stanowili elitę.
Wyczyny pilotów niemieckich wzbudzają podziw nawet dzisiaj. Promowani jako mający pomóc w odbudowie i utrzymaniu prestiżu wielkich Niemiec, podlegali bezustannej indoktrynacji. Hans-Ekkehard Bob nie jest tu wyjątkiem.
Jego książka to swego rodzaju studium skuteczności propagandy nazistowskiej wobec ludzi młodych oraz skutków, do jakich doprowadziło polityczne zwycięstwo NSDAP. Przedstawia wizję świata, który oni podziwiali, i jest w swej narracji bardzo sugestywna.

Recenzje

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Zdradzone ideały.
Wspomnienia asa Luftwaffe

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Patroni medialni