Zostań, a potem walcz

Zostań, a potem walcz

John Boyne

Przekład: Jacek Spólny
Tytuł oryginału: Stay where you are and then leave

Data wydania: 2018
Data premiery: 17 kwietnia 2018
ISBN: 978-83-7674-699-9
Format: 130x200
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 240
Kategoria: Literatura współczesna

34.90  24.43 

Name Range Discount
biblioteki 45% 1 - 10000 45 %
30% ceny 1 - 1000 30 %

Autor bestsellerów Chłopiec w pasiastej piżamie i Chłopiec na szczycie góry w kolejnej wyśmienicie nakreślonej opowieści wojennej!
W dniu wybuchu I wojny światowej ojciec Alfiego Summerfielda obiecał, że nie pojedzie na front – ale nazajutrz złamał tę obietnicę. Cztery lata później Alfie nie wie, gdzie podziewa się jego ojciec, wie tylko, że wykonuje on jakąś specjalną, tajną misję. Pewnego dnia, czyszcząc buty na dworcu King’s Cross, Alfie niespodziewanie widzi nazwisko ojca w dokumentach należących do wojskowego lekarza. Oszołomiony i zdezorientowany chłopiec zdaje sobie sprawę, że ojciec leży w pobliskim szpitalu – miejscu, w którym leczy się chorych na nerwicę frontową. Alfie nie bardzo wie, co to takiego nerwica frontowa, lecz postanawia wyratować ojca z tego dziwnego, niepokojącego miejsca.

Recenzje

  1. Ruda Czyta

    Autor powraca z kolejną świetną książką o tematyce wojennej. Jeśli po jego książkach Chłopiec w pasiastej piżamie i Chłopiec na szczycie góry czekaliście na kolejną tak samo dobrą powieść autora, to się doczekaliście. Jego nową powieść polecam Wam z czystym sumieniem. Czyta się ją szybko i lekko mimo trudnej tematyki. Autorowi znów udało się napisać bardzo dobrą wojenną powieść, która porusza.

    Ja osobiście jestem fanką powieści o tematyce wojennej. Pierwsza książka autora Chłopiec w pasiastej piżamie zrobiła na mnie takie wrażenie, że przez kilka dni nie mogłam się otrząsnąć i przestać myśleć o tej książce i o koszmarze jakim była wojna. Tym razem było podobnie – najnowsza książka autora to świetna i obowiązkowa pozycja dla fanów literatury wojennej. John Boyne znów porusza nową powieścią.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *