Charles Bukowski Wspomnienia Scarlet

CHARLES BUKOWSKI
Wspomnienia Scarlet

Pamela Wood

Przekład: Maksymilian Tumidajewicz
Tytuł oryginału: Bukowski's Scarlet

Data wydania: 2019
Data premiery: 12 marca 2018
ISBN: 978-83-66217-08-9
Format: 145 x 235
Oprawa: Twarda
Liczba stron: 312
Kategoria: Literatura faktu biografie i dzienniki

39.90  27.93 

Brak w magazynie

Zaczęło się pod wpływem impulsu – przelotna znajomość pomiędzy ikonicznym Charlesem Bukowskim a jego słynną muzą, Pamelą „Cupcakes” Wood, która doprowadziła do dwuletniego związku, opisywanego przez Wood w tym pamiętniku bez zbędnego owijania w bawełnę. Jest to orzeźwiająco prostolinijna historia ich pełnego absurdów, lecz i czaru związku.

To spełniony sen entuzjastów Bukowskiego – pełne zanurzenie się w jego życie u boku niezależnej i rezolutnej Scarlet, kobiety, o której pisał w książce pod tymże tytułem, jak również w wielu wierszach. W powieści Bukowskiego Kobiety pojawia się ona jako Tammie.

Kim jest Scarlet? Skąd wzięła się tak silna chemia pomiędzy Bukowskim a kobietą, której tożsamość wielu intrygowała? Niniejsza książka to wciągająca i błyskotliwa historia ich wspólnego życia: pełna miłości i dowcipu, skomplikowana, a czasem skandaliczna. Widzimy Buka jako niepozbawionego wad geniusza, dostrzegamy jego utajoną gwałtowność, wychodzącą na jaw pod wpływem alkoholu, ale i doceniamy jego prawdziwą, wrażliwą i współczującą naturę.

Świetnie napisana, żywa i poruszająca książka. Czytając ją, miałem wrażenie, że siedzę z Pamelą Wood i z Bukowskim w jednym pokoju.
Dan Fante, pisarz

Scarlet przypomina czytelnikowi, za co podziwiamy Bukowskiego, pogłębia zrozumienie jego nietuzinkowej i mimo wszystko uroczej osobowości.
Howard Sounes, biograf Bukowskiego

Recenzje

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „CHARLES BUKOWSKI
Wspomnienia Scarlet

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *