Bukowski Świecie oto jestem

CHARLES BUKOWSKI
Świecie, oto jestem. Wywiady i spotkania, 1963—1993

Pod redakcją Davida Stephena Calonne’a

Przekład: Maksymilian Tumidajewicz
Tytuł oryginału:

Data wydania: 2018
Data premiery: 26 czerwca 2018
ISBN: 978-83-7674-706-4
Format: 145 x 235
Oprawa: Twarda
Liczba stron: 384
Kategoria: Literatura faktu biografie i dzienniki

39.90  27.93 

Brak w magazynie

W świecie Bukowskiego nie raczymy się smakowitą czekoladą, nie ma tu bezpiecznych banków, pociągów, które przyjeżdżają na czas. Nie, on celebruje okropną, surową, piękną w swej nagości prawdę: kwiaty zła. I chce tę prawdę pokazać bez ozdóbek, bez udziwnień. Bukowski oświadcza, że bardziej podziwia hydraulików od pisarzy. Ich ważna praca polega na pilnowaniu, żeby gówno płynęło, ale, w przeciwieństwie do pisarzy, nikomu go nie wciskają…
Zawarte w niniejszej książce wywiady dokumentują długą drogę Charlesa Bukowskiego do światowego uznania, poczynając od 1963 roku, gdy rozmawiał z dziennikarzem z „Literary Times” z Chicago w swym jednopokojowym mieszkaniu w Hollywood, a kończąc nad basenem w San Pedro, gdzie w sierpniu 1993 roku, zaledwie siedem miesięcy przed swoją śmiercią w wieku 73 lat, odpowiadał na pytania niemieckiego reportera.
Te rozmowy, spisane przez amerykańskich, brytyjskich, włoskich, niemieckich i francuskich dziennikarzy, zapewnią Wam wielką dawkę Charlesa Bukowskiego. Przeczytacie w nich zapewne więcej, niż byście się spodziewali dowiedzieć o jakimkolwiek pisarzu.
Tematy poruszane tutaj przez Bukowskiego to między innymi: muzyka klasyczna, samotność, picie, podziwiani autorzy, trudna młodość, pisarskie rytuały, inspiracja, szaleństwo, kobiety, seks, miłość i wyścigi konne.

Recenzje

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „CHARLES BUKOWSKI
Świecie, oto jestem. Wywiady i spotkania, 1963—1993

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *