glosno-i-wyraznie-504x712

Głośno i wyraźnie.
Wspomnienia izraelskiego asa myśliwskiego

Jiftach Spektor

Przekład: Łukasz Golowanow
Tytuł oryginału: Loud and Clear: The Memoir of an Israeli Fighter Pilot

Data wydania: 2015
Data premiery: 1 grudnia 2015
ISBN: 978-83-7674-484-1
Format: 145x205
Oprawa: Twarda z obwolutą
Liczba stron: 488
Kategoria: Historia

49.90  34.93 

Brak w magazynie

Generał Jiftach Spektor współtworzył nowoczesne lotnictwo oraz historię współczesnego państwa Izrael. Uchodzi w nim jednocześnie za bohatera i zdrajcę, ponieważ odmówił bombardowania celów cywilnych w Palestynie.
Odniósł dwanaście zwycięstw powietrznych w wojnach z państwami arabskimi. Wywołał kryzys dyplomatyczny między Izraelem a USA. Brał udział w jedynym w historii nalocie na reaktor jądrowy.
Głośno i wyraźnie to jego autobiografia — szczera do bólu. Jak żadna inna, odpowiada na pytanie, z jakiej gliny ulepiony jest wielki as myśliwski.
Jiftach Spektor jest synem dwojga bohaterów współczesnego Izraela. W Głośno i wyraźnie przeplata opowieści z kokpitu myśliwca z osobistymi wspomnieniami z dzieciństwa, które przypadło na wyjątkowo burzliwy okres w dziejach Bliskiego Wschodu.
Jego książka to jedyna relacja z pierwszej ręki z nalotów na iracki reaktor jądrowy Osirak w 1981 roku i amerykański okręt zwiadowczy USS Liberty w 1967 roku. Zawiera ona fascynujące opisy walk z arabskimi myśliwcami. Stanowi także ważny głos w dyskusji o stosunkach izraelsko-palestyńskich.
Przez wiele lat Spektor był obrońcą ojczyzny. W pewnym momencie uznał, że musi stać się również obrońcą jej sumienia. Wspomina więc swój sprzeciw wobec postępowania rządu Izraela, które uznał za zbrodnicze, oraz ostracyzm, z jakim się wówczas spotkał.

Recenzje

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Głośno i wyraźnie.
Wspomnienia izraelskiego asa myśliwskiego

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Patroni medialni