Kulisy ‘Ndranghety. Międzynarodowy profil mafii kalabryjskiej OKŁADKA

Outlet. Kulisy ‘Ndranghety
Profil najgroźniejszej mafii na świecie

Arcangelo Badolati

Przekład: Giusy Inglese
Tytuł oryginału: Le 'ndranghetiste dell'Est. Profili internazionali della mafia calabrese

Data wydania: 2018
Data premiery: 18 września 2018
ISBN: 978-83-7674-739-2
Format: 130x200
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 296
Kategoria: Literatura faktu biografie i dzienniki, Historia

35.90  25.13 

Name Range Discount
biblioteki 45% 1 - 10000 45 %
30% ceny 1 - 1000 30 %

Kulisy ‘Ndranghety. Profil najgroźniejszej mafii na świecie to historia cudzoziemek w klanach ‘Ndranghety, najpotężniejszej mafii na świecie.
Oto, jak wygląda życie towarzyszek bossów i picciotti, kobiet, które dorastały i wychowały się w świecie, w którym “‘Ndrangheta nigdy nie zapuściła korzeni”, a którym potem przyszło pełnić funkcję szefów i lojalnych „zastępczyni” w klanie, stosując w Kalabrii wymuszenia, zastraszania i trzymając w ryzach handel kokainą.
W niniejszej książce przeplatają się historie kobiet, które odegrały niezwykle ważną rolę w przestępczych klanach. Mowa tu między innymi o Edycie Kopaczyńskiej, małżonce wielkiego bossa Michela Bruni, jedynej Polce, która została skazana przez włoski sąd prawomocnym wyrokiem za przynależność do organizacji mafijnej. A także o Słowaczce Lucii Bariovej, konkubinie Vincenza Forastefano, ojca chrzestnego z Cassano. Pojawia się także historia Ukrainki, Oksany Verman, kochanki Salvatore Pititto, handlarza narkotykowego dbającego o interesy z narkotykowym rynkiem kolumbijskim.
W książce znajdują się również informacje poświęcone obecności mafii kalabryjskiej w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Australii, mamy tu też doskonały pogląd na to, jak bossowie i picciotti przy współpracy z historycznymi rodzinami Cosa Nostry, Bonnano i Gambino opanowują i poszerzają rynek narkotykowy. Na koniec, aby zrozumieć moc ‘Ndranghety na światowej szachownicy handlu narkotykami, zawarte zostały informacje na temat największych, znanych brokerów narkotykowych takich jak: Nicola Assisi, Pasquale Marando, Roberto Pannunzi, Domenico Trimboli i Salvatore Mancuso.

Recenzje

  1. Michał

    Książka napisana dobrym,zrozumiałym językiem.Momentami przechodzą ciarki ze względu na dosadność akcji.Jak dla mnie bardzo dużo szczegółowych informacji,które pozwalają pobudzić wyobraźnię.Rzeczywiście napisana po mistrzowsku i profesjonalnie,autor naprawdę-znawca maxprofesjonal!!!

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *