tp

Targowisko próżności Vanity Fair

William Makepeace Thackeray

Przekład: Tadeusz Jan Dehnel
Tytuł oryginału: Vanity Fair

Data wydania: 2018
Data premiery: 18 września 2018
ISBN: 978-83-7674-743-9
Format: 145x205
Oprawa: Twarda
Liczba stron: 896
Kategoria:

49.90  34.93 

Brak w magazynie

Jedna ze 100 najwspanialszych powieści anglojęzycznych!

Nikt nie jest lepiej przygotowany do wielkiej kariery i walki o bogactwa od powabnej i bezwzględnej Becky Sharp. Pochlebstwa i podłe intrygi to jej domena, a wyrachowanie, z jakim nie cofnie się przed najgorszym nawet oszustwem, pozwala jej, na przekór mizernym korzeniom, piąć się po szczeblach drabiny społecznej. Tymczasem jej ckliwa przyjaciółka Amelia tęskni jedynie za grubiańskim wojakiem George’em, ignorując uczucia Dobbina, który jest jedyną szlachetną postacią w tym zgniłym świecie.
Obie panie muszą torować sobie drogę przez życie pośród skrzącego się jarmarcznym blichtrem społeczeństwa Regencji, gdzie wojny ― zarówno te militarne, jak i rodzinne ― stanowią codzienność, a fortuny powstają równie szybko, jak upadają.
To ponadczasowa powieść odkrywająca cienie i blaski dziewiętnastowiecznego angielskiego społeczeństwa, ukazująca tę stronę ludzkiej natury, której się wstydzimy.

„Im dłużej czytam dzieła Thackeraya, tym bardziej odnoszę wrażenie, że jestem sam na sam z jego przenikliwością, z jego prawdą, z jego odczuciami. Thackeray to prawdziwy tytan literatury” – Charlotte Brontë

Recenzje

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Targowisko próżności Vanity Fair”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *