Opetania

Opętania. Historie prawdziwe

Ed i Lorraine Warrenowie, Robert David Chase

Przekład: Martyna Plisenko
Tytuł oryginału: Ghost Hunters

Data wydania: 2019
Data premiery: 29 października 2019
ISBN: 978-83-66217-80-5
Format: 130x200
Oprawa: Miękka
Liczba stron: 240
Kategoria: Literatura faktu biografie i dzienniki

34.90  24.43 

Name Range Discount
biblioteki 45% 1 - 10000 45 %
30% ceny 1 - 1000 30 %

Kolejny bestseller Warrenów, autorów książki Nawiedzenia. Historie prawdziwe
Ed i Lorraine Warrenowie, najsłynniejsi i najbardziej szanowani demonolodzy świata, poświęcili kilka dziesięcioleci na badanie, potwierdzanie i wreszcie dokumentowanie niezliczonych przypadków zjawisk nie z tego świata. Zdumiewające doświadczenia Warrenów ze światem nadprzyrodzonym stały się inspiracją dla bestsellerowych książek i bijących rekordy popularności filmów, w tym Obecność, Annabelle czy The Amityville Horror.
Książka Opętania. Historie prawdziwe zawiera między innymi szczegóły dotyczące sprawy nastolatki, eksperymentującej z satanizmem i seansami spirytystycznymi, co sprawiło, że stała się ofiarą najbardziej przerażającego demona… Przeczytacie w niej również o miasteczku terroryzowanym przez morderczą, niepowstrzymaną siłę, tak złą, że mogło ją zrodzić wyłącznie piekło… a także o domu opanowanym przez bezlitosną, niszczycielską furię poltergeistów… Poznacie też szczegółowe fakty stojące za słynną posiadłością w Amityville.

Oto niektóre z najbardziej zaskakujących i frapujących spraw, związanych z badaniami zjawisk nadprzyrodzonych. NADZWYCZAJNE!
– Booklist

Ed i Lorraine Warrenowie przebadali wspólnie tysiące spraw związanych ze zjawiskami nadnaturalnymi. Napisali razem wiele artykułów i książek, prowadzili też wykłady na uczelniach. Oboje idealnie się uzupełniali, wykorzystując wiedzę i umiejętności. Domeną Eda – jedynego świeckiego egzorcysty zaakceptowanego przez Watykan – były przypadki nawiedzeń i opętań, Lorraine natomiast była niezwykle wrażliwym medium. Ed zmarł w roku 2006. Jego żona Lorraine odeszła w roku 2019.

Recenzje

 1. czytanie.na.platanie

  Wierzycie w duchy, nawiedzenia, opętania? Czy wszystko da się wyjaśnić, czy powinniśmy dopuścić istnienie sił nadprzyrodzonych?

  Lorraine i Ed Warrenowie przez kilkadziesiąt lat badali zjawiska nie z tego świata. Ed był jedynym egzorcystą zaakceptowanym przez Watykan, a Lorraine bardzo wrażliwym medium. Czy przypadki, których doświadczyli można traktować jako ingerencję sił nadprzyrodzonych? Czy mamy do czynienia raczej z chorobami psychicznymi, wyobraźnią lub zbiegami okoliczności?

  Może opowieści o opętanych osobach, czy nawiedzonych domach to tylko próba usprawiedliwiania strasznych ludzkich czynów, czy chęć zyskania na atrakcji turystycznej?

  W książce znajdziemy krótkie, napisane lekkim językiem i dość różnorodne historie opętań, z którymi zetknęła się para demonologów.

  Jeżeli przekonują Was takie opowieści, to z pewnością książka wywrze na Was duże wrażenie. Ja nadal zostaję po stronie sceptyków, choć chętnie sięgam po straszne opowieści i horrory różnego typu.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *