Robert_i_Roza

Robert i Róża.
Niziołkowie z ulicy Pamiątkowej Część 1

Data wydania: 2020
Data premiery: 27 stycznia 2020
ISBN: 978-83-66217-76-8
Format: 130x200
Oprawa: Miękka
Liczba stron: 352
Kategoria: Literatura współczesna

12.00 

 

PEŁNA CIEPŁA I OPTYMIZMU SAGA RODZINNA
Róża i Robert, i ich wchodzące w dorosłość dzieci – Gosia, Jan oraz Elka, to główni bohaterowie pierwszego tomu opowieści o rodzinie o wdzięcznym nazwisku Niziołek.
Saga opisuje losy poznańskiej rodziny Niziołków od lat sześćdziesiątych począwszy, na XXI wieku kończąc. Wszyscy członkowie rodziny uwielbiają książki, a rodzinnym numerem jeden jest Władca Pierścieni.
Historia rodziny, w której każdy może odnaleźć cząstkę swojej własnej przeszłości, wspomnienia z wychowywania dzieci i wydarzenia z życia codziennego. Ciekawa, mądra, ciepła i ozdobiona poczuciem humoru opowieść, w której wartości takie jak przyjaźń, miłość, rodzina, lojalność, godność, miłosierdzie, wiara – jeszcze coś znaczą.

 

Recenzje

 1. Grażyna

  Niziołkowie , to najwspanialsza rodzina pid słoñcem. Rodzina, której cząstką, chciałby być każdy z nas. Wzrusza, bawi i rozkochuje. Ileż łez nad nią wylałam. Moje serce wcią- należy do Niziołków❤❤❤

 2. sisters as books

  Książka opowiada o rodzinie Nizołków, nie mylcie z małymi hobbitami, ta rodzina ma tak na nazwisko, chociaż z Władcą Pierścieni mają bardzo dużo wspólnego, ale o tym później. Pierwszy tom serii opowiada losy poznania się tytułowych bohaterów, czyli Roberta i Róży, a później skupia się na ich dzieciach.
  My podzieliłyśmy sobie ją na dwie części, a dlaczego to już Wam tłumaczymy. Pierwsza część do strony 93, czyli cztery pierwsze rozdziały (poznanie Roberta z Różą) były dla Nas bardzo trudne do przebrnięcia, a dlatego, że były to nie Nasze czasy, były to czasy przed Naszym urodzeniem i wspomniana tam literatura oraz niektóre słowa była dla Nas po prostu nie znane, ale to jedynie nasze odczucie i może komuś przypasuje. Czytając początek pomyślałyśmy nawet sobie “hej, przecież ktoś to jest miłośnikiem hobbitów i Harrego Pottera musi napisać dobrą książki – musimy ją przeczytać do końca”. Uparte i zdeterminowane czytałyśmy dalej, no i w końcu pojawiła się druga część, czyli piąty rozdział. Od tego właśnie momentu pokochałyśmy tą serię, z takim skutkiem, że od razu zaczęliśmy czytać drugi tom, a na trzeci czekamy, gdyż wychodzi 25 lutego.
  Opowieść jest bardzo barwna i czasem śmieszna.
  Zakochałyśmy się również w tym, że było tyle wstawek dotyczących “Władcy Pierścieni”, bo jeżeli ktoś nie czytał albo nie widział filmów, to niech lepiej to nadrobi przed przeczytaniem książki o tej wspanialej rodzinie. A czemu hobbici – ponieważ, każdy z tej rodziny czytał tą właśnie książkę i to nawet w języku angielskim ( zazdrościmy).
  Bardzo podobały Nam się również relacje rodzinne, zabawne kłótnie o książki oraz obrona swoich dzieci, jak to tylko w swój odmienny sposób potrafi zrobić odważny Niziołek. Wydaje Nam się, że autorka ukazała w tej książce swoje zamiłowanie do książek i zrobiła to w mistrzowski sposób. Polecamy tą książkę serdecznie

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Patroni medialni