Szczęki

Szczęki

Peter Benchley

Przekład: Tomasz Kaźmierczak
Tytuł oryginału: Jaws

Data wydania: 2019
Data premiery: 28 maja 2019
ISBN: 978-83-66217-32-4
Format: 130x200
Oprawa: Twarda
Liczba stron: 320
Kategoria:

10.00 

Światowy bestseller, który za pośrednictwem ekranizacji w reżyserii Stevena Spielberga na stałe zagościł w kulturze popularnej.
Martin Brody, szef policji w nadmorskiej miejscowości Amity, będzie musiał zmierzyć się z największym kryzysem w swojej karierze. W przybrzeżnych wodach pojawił się rekin – nieobliczalny władca podwodnego świata. Coraz więcej ofiar kończy tragicznie w szczękach bestii. Brody staje przed nie lada dylematem: zamknąć plaże, doprowadzając tym do ruiny mieszkańców Amity, którzy utrzymują się wyłącznie z sezonu turystycznego, czy ugiąć się pod naciskiem burmistrza, który z tajemniczych pobudek upiera się przy próbach wyciszenia całej sprawy? Brody wraz z ichtiologiem Mattem Hooperem i awanturniczym łowcą rekinów Quintem wyrusza w morze, by zapolować na żarłacza białego. Lecz po pierwszej konfrontacji z bestią na pełnym morzu okazuje się, że rekin jest jeszcze większy i żarłoczniejszy, niż przypuszczali.

Recenzje

  1. czytanie.na.platanie

    Kto z nas nie oglądał kultowego filmu Stevena Spielberga nakręconego na podstawie książki “Szczęki”? Kto nie pamięta muzyki filmowej, od której ciarki przebiegały po skórze?

    Nikomu więc nie trzeba przedstawiać fabuły powieści, ale czy na pewno? Jest zdecydowanie ciekawsza od scenariusza filmowego, który skupił się jedynie na atakach rekina ludojada w sielankowej miejscowości Amity i związaną z nimi paniką. W książce znajdziemy i romans, po którym nie ma śladu w filmie i nawet interesy mafijne, zdecydowanie dodające smaczku opowieści.

    Lektura wywołuje emocje równe, a może nawet większe niż film, a główny bohater, szef miejscowej policji, Martin Brody niezmiennie wzbudza sympatię.
    Gorąco polecam!

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *