Dokad_nas_zaprowadzisz

Dokąd nas zaprowadzisz
Niziołkowie z ulicy Pamiątkowej Część 5

Data wydania: 2020
Data premiery: 21 lipca 2020
ISBN: 978-83-66481-23-7
Format: 130x200
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 368
Kategoria: Literatura współczesna

15.00 

 

PEŁNA CIEPŁA I OPTYMIZMU SAGA RODZINNA

Janek pozostaje Jankiem praktycznie już tylko dla rodziny, a przeistoczyć się musi w proboszcza Jana z całym rozlicznym bagażem obowiązków i trosk. Jedną z takich chodzących trosk jest wikary Stanisław.
Równolegle poznajemy bliżej babcię Janka, panią Alicję Kotoń, z którą wnuk pokłócił się dramatycznie w poprzednim tomie. Teraz czytelnik ma okazję się przekonać, że nie taki diabeł straszny, jak go malują, a babcia – czy nawet dwie babcie, bo w tle pojawia się też babcia Stacha – też może mieć swoje troski i utrapienia oraz borykać się z własnymi słabościami. Na szczęście Pan Bóg ma pod ręką znakomite narzędzie, którym dla zgody rodzinnej może się posłużyć: wnuczkę Wisię, która swoją energią, pogodą ducha i niezłomnym optymizmem doprowadza w końcu do pojednania babci i wnuka.
Saga opisuje losy poznańskiej rodziny Niziołków od lat sześćdziesiątych począwszy, na XXI wieku kończąc. Wszyscy członkowie rodziny uwielbiają książki, a rodzinnym numerem jeden jest Władca Pierścieni.

Historia rodziny, w której każdy może odnaleźć cząstkę swojej własnej przeszłości, wspomnienia z wychowywania dzieci i wydarzenia z życia codziennego. Ciekawa, mądra, ciepła i ozdobiona poczuciem humoru opowieść, w której wartości takie jak przyjaźń, miłość, rodzina, lojalność, godność, miłosierdzie, wiara – jeszcze coś znaczą.

 

Recenzje

 1. sisters_as_books

  “Dokąd nas zaprowadzisz” to piąta i ostatnia część z życia rodziny Niziołków.
  Książka skupia się przede wszystkim na Janku, synu Roberta i Róży, który właśnie stał się proboszczem.
  Opowieść jest przepełniona religią, ale nie martwcie się nie jest to coś co was odstraszy od książki, wręcz przeciwnie, pokazane jest w niej wiele zabawnych rzeczy, jak i życie codzienne z jakimi musi zmagać się ksiądz czy starsza pani.
  Historia przedstawiona w książce to droga przez życie, życie prostego człowieka, który czasem musi przejść przez wertepy, by się podnieść.
  Powieść zawiera w sobie również cząstkę magiczną, w postaci ogromnej wiary, która rzeczywiście w przypadku tej książki czyni cuda.
  Książka przeznaczona jest dla dosyć starszej widowni, jednak by odnalazłyśmy się w niej to prawdopodobnie każdy znajdzie coś dla siebie.
  Sądzimy, że lepiej przeczytać wszystkie części, niż zagłębiać się w pojedynczą sztukę, gdyż lepiej się wtedy zagłębia w książkę, poznaje się postacie. I chociaż przy każdej książce jest mamy przedstawione postacie, to uważamy, że warto i tak przeczytać od początku ?
  Oprócz bohaterów pojawiających się w poprzednich częściach pojawiają się nowi-starzy, którzy wcześniej zostali wspomnieni, ale z grubsza nic o nich nie było wiadomo. I tak, bardzo ich polubiłyśmy. Serio tej książki nie da się nie lubić. Ta opowieść jest wesoła, zabawna, ukazująca zwykłe życie jak i cuda. Oczywiście pojawiają się, też piękne krajobrazy, które w każdej części zachwycają i widać jak autorka je kocha, jeśli chodzi o góry to my też jest kochamy ?
  Mamy nadzieje, że zaglądniecie do rodziny Niziołków, by na chwile móc się zrelaksować.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Patroni medialni