Kazdy_wschod_slonca

Każdy wschód słońca
Niziołkowie z ulicy Pamiątkowej Część 3

Data wydania: 2020
Data premiery: 25 lutego 2020
ISBN: 978-83-66217-82-9
Format: 130x200
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 432
Kategoria: Literatura współczesna

15.00 

 

Robert i Róża już jakiś czas temu wypuścili swoje dzieci w świat, które teraz już na własny rachunek tworzą karty tej opowieści. Czytelnika zapewne najbardziej frapują losy niezwykle pomysłowego i niejednokrotnie zaskakującego otoczenie i bliskich, potomka, czyli księdza Janka. Został on wysłany wraz ze swoim proboszczem, księdzem Tadeuszem Wieczorkiem na misje do szkockiego niedużego miasta Kirkcaldy, na północ od Edynburga, gdzie co krok spotykają rodaków.
Przez czysty przypadek parafia mieści się przy Reminder Street; cóż, nie na darmo jest to saga o Niziołkach z ulicy Pamiątkowej.
Tuż za rogatkami miasta zamieszkali też Ela z Davidem, którzy oczekują szczęśliwego powiększenia rodziny. Ksiądz Tadeusz znakomicie radzi sobie na obczyźnie, wspierany dzielnie przez swojego wikarego Jana Peregryna. Obaj przyciągają do siebie ludzi i odnoszą nieustanne sukcesy duszpasterskie. To na pobliskich wzgórzach znaleźli idealne miejsce na „szkocką Lednicę”.
Zaraz… „Nieustanne sukcesy”? A co się stanie, jeżeli pojawią się też zdrada i klęska? Czy nasi bohaterowie będą tak samo wierni, radośni i dzielni? I gdzie będzie wtedy Janek?
Jeżeli nie boisz się, Czytelniku, konfrontacji z wyzwaniem i sytuacją ekstremalną, sięgnij po kolejną opowieść o rodzinie Niziołków, którzy także za morze zabrali swój dar uśmiechu… i dar oczyszczających łez

 

Recenzje

  1. sisters as books

    Książka z którą do Was dzisiaj przyszłyśmy to trzeci tom przygód rodziny Niziolków z ulicy Pamiątkowej. Poprzednie części przypadły nam do gustu, więc postanowiłyśmy przeczytać kolejny tom. Był to strzał w dzisiątkę, a dlaczego to już Wam piszemy. Książka “Każdy wschód słońca” jest zupełnie inna według nas niż poprzednie opowieści, gdyż widać rozwój pisarski autorki, czuć, że pokochała pisać o tej rodzinie. W każym z tomów widać jak bardzo przywiązała się do bohaterów, a szczególnie w tym tomie do dwóch bardzo pozytywnych postaci w postaci wikarego Janka i księdza Tadeusza. Co jeszcze zauważyłyśmy, to to, że autorka przelała swoje rozmyślenia na temat wszelakiej lietartury czy filmów, widać, że pokazała co uważa na te tematy, tak jakby Niziołkowie byli jedną osoba czyli samą autorką. Jednak są to jedynie nasze przemyślenia ?
    Skupienie się na sprawać religijnych to znaczy na prowadzeniu kościoła przez wyzej wymienione osoby w zupełnie nieznanym kraju sprawia, że pojawia się wiele śmiesznych sytuacji. Książka wzbudziła w Nas wiele skrajnych emocji. Od śmiechu, poprzez miłość, aż do końcowej stacji zwanej śmiercią. Ale nie będziemy Wam wiele zdradzać. Powiemy jedynie, że w pełnym momencie czytania powieści popłynęły Nam łzy z oczu.
    Podsumowując zachęcamy serdecznie do przeczytania tej części, jak i poprzednich.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Patroni medialni