DwaRazy

Dwa razy

Jadelin Mabiala Gangbo

Przekład: Graziana Melillo i Bartosz Budzyński
Tytuł oryginału: Due volte

Data wydania: 2010
Data premiery: 24 maja 2010
ISBN: 978-83-7674-054-6
Format: 130x200
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 276
Kategoria: Literatura współczesna

29.90  20.93 

Brak w magazynie

Jeśli jesteś młody, to znajdziesz w tej książce swój świat. Jeśli byłeś młody, to powrócisz do dawnego siebie!
“Dwa razy” to przejmująca, po części autobiograficzna opowieść o trudnym okresie dojrzewania w niełatwych warunkach i ciekawych czasach. Akcja powieści rozgrywa się w latach osiemdziesiątych XX wieku we włoskim ośrodku opiekuńczym dla dzieci i młodzieży. Główny bohater, Daniel – emigrant z Beninu – szuka w obcym kulturowo świecie swojego miejsca. Siłę ducha i optymizm czerpie z miłości do brata bliźniaka i wspomnień o kochającym ojcu.
Bracia, czekając na powrót taty, próbują odnaleźć się w nowej rzeczywistości. David stara się zrozumieć katolicką obietnicę życia wiecznego, a Daniel pragnie bliskości drugiego człowieka i po raz pierwszy się zakochuje.
Świat widziany oczami bystrego i przedwcześnie dojrzałego chłopca jest mozaiką złożoną ze spraw śmiesznych i arcypoważnych, rzeczy smutnych i bardzo radosnych; mieszanką problemów ze świata dorosłych i przygód z krainy dzieciństwa. “Dwa razy” to piękna, głęboko przejmująca, zadziwiająca powieść o kształtowaniu samego siebie i o drugiej szansie, którą zawsze możemy otrzymać od losu.

Recenzje

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Dwa razy”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *