Okładka książki Kobiety nieidealne

Kobiety nieidealne.
Magda

Data wydania: 2018
Data premiery: 21 sierpnia 2018
ISBN: 978-83-7674-716-3
Format: 130x200
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 384
Kategoria: Literatura dla kobiet, Literatura współczesna

36.90  25.83 

Brak w magazynie

To nie jest polska Bridget Jones ani polski Seks w wielkim mieście. To jest nasze własne, kobiece, babskie, pisane tu i teraz, żywym językiem, wypełnione niebanalnymi dialogami jak ze scenariusza najlepszego filmu o kobietach, niekoniecznie tylko dla kobiet.

Drogie Czytelniczki, oddajemy w Wasze ręce historię pełną niedoskonałości, słabości, potknięć, upadków i wzlotów. Zrodziła się z naszej przyjaźni, a napisałyśmy ją dla Was. Bohaterki tej opowieści istnieją naprawdę, jesteśmy nimi my wszystkie: Ty, Twoja przyjaciółka, sąsiadka, matka, nauczycielka Twojego dziecka, Twoja dentystka i wszystkie kobiety, które codziennie spotykasz. Zamyślone, smutne, porzucone, ale również te szczęśliwie zakochane, szalone, niekonsekwentne, zwariowane, poważne, zdystansowane. Młode, starsze, miłośniczki trampek i te, które na co dzień biegają w szpilkach. Te walczące z nadwagą i te, którym zdarza się wypić za dużo wina. Przemądrzałe i niepewne siebie.
Jednym słowem: kobiety nieidealnie wyjątkowe.
Gosia Hayles
Magda Kawka

Jest mądrze, jest fajnie, jest dojrzale – zarówno jeśli chodzi o styl pisania, jak i samą fabułę i tworzenie postaci. Autorki stworzyły dobrą harmonię, pokazując, że książka „kobieca” może być zabawna, a przy tym niegłupkowata; lekka, lecz nie denna.
Marta Płusa
blog zadna-kolejna-milostka.pl

Z prawdziwą przyjemnością polecam tę powieść. Nie jest przesłodzona ani wydumana, za to do bólu szczera i prawdziwa. W świecie, gdzie trwa nieustający wyścig w dążeniu do ideału, jest to prawdziwa perełka. Teraz z niecierpliwością oczekuję na dalszy ciąg cyklu Kobiety nieidealne.
Edyta Świętek, pisarka
autorka cyklu Spacer Aleją Róż

Recenzje

 1. @bjcczyta

  Blog: http://bjcdobryfilmijeszczelepszaksiazka.blogspot.com/
  Instagram: https://www.instagram.com/bjcczyta/
  Facebook: https://www.facebook.com/bjcczyta/?ref=bookmarks

  ***************************************************************

  Fragment opinii – “To nie jest polska “Bridget Jones” ani polski “Seks w wielkim mieście”. To jest nasze własne, kobiece, babskie, pisane tu i teraz, żywym językiem, wypełnione niebanalnymi dialogami jak ze scenariusza najlepszego filmu o kobietach, niekoniecznie tylko dla kobiet.”

  Tym oto cytatem reklamowana jest książką widoczna na zdjęciu. I nie ma w tym nic kłamliwego. Słodka, różowa okładka to tylko zmyłka. Tekst bowiem zawarty w tej książce jest bardzo uczący – chyba tak mogę to nazwać. W każdym razie w tej części – jest to pierwszy (z czterech) tom przygód bohaterek – poznajemy Magdę – matkę, rozwódkę i jej przyjaciółki. I nie może być inaczej niż tak, że owe przyjaciółki wpadają na genialny pomysł, aby Magda założyła konto na portalu randkowym. I nic dziwnego, bo gdzie teraz poznać kogoś? Ale czy portale są bezpieczne?

  ***************************************************************

  Link do całości opinii: http://bjcdobryfilmijeszczelepszaksiazka.blogspot.com/2018/09/kobiety-nieidealne-magda-magdalena.html#more

  ***************************************************************

 2. Czytaninka

  Muszę przyznać, że czytanie tej książki sprawiło mi wiele radości. To co w niej urzeka to to, iż Autorki nie idealizują swoich bohaterek czyniąc je jakimiś księżniczkami, tylko uwydatniają ich wszystkie wady i zalety. To historia o kobietach takich jak my same, czyli jak same Autorki piszą „kobietach nieidealnie wyjątkowych”.

  Zawsze się zastanawiałam w jaki sposób można pisać książkę w dwie osoby, czy one nie pogubią wątków, nie pomylą postaci. Ale jak widać wszystko jest możliwe. Z przyjemnością stwierdzam, że tutaj nawet nie poznać dwóch różnych stylów Autorek, gdyż całość świetnie się komponuje. Do tego niezwykle realne postacie i historie z życia wyjęte.
  O czym jest książka? O czterech przyjaciółkach oraz ich lepszych i gorszych chwilach w życiu. Każda z nich boryka się z innym problemem, ale mimo to łączy je jeden cel: chcą kochać, być kochane oraz być szczęśliwe. W końcu każdy z w życiu zasługuje na odrobinę szczęścia. Wiadomo, że miewają gorsze chwile, potrafią się pokłócić, ale mimo wszystko łączy je niebywała nić przyjaźni. Przyjaźni, która jest w stanie przetrwać wszystko. W tej części w głównej mierze skupiamy się na Magdzie. To kobieta, która zdradziła męża, po czym jej kochanek ją porzucił zostając ze swoją żoną. Przyjaciółki namawiają ją na założenie konta na portalu randkowym, na co ta w końcu przystaje. Czy pozna tam jakiegoś tajemniczego, wartego uwagi mężczyznę?
  „ Przychodzi taki moment, że się zaczynasz zastanawiać nad swoim życiem, nad tym, gdzie jesteś, co zrobiłeś, co po sobie zostawisz…”
  Tę książkę czyta się niezwykle przyjemnie, a uśmiech z twarzy mało kiedy znika. Powieść jest napisana lekkim językiem, posiada niebanalne dialogi, a do tego nietuzinkowe bohaterki, których nie sposób nie polubić. Każda ma swój cel do którego stara się dążyć. Jak to w życiu bywa, nie wszystko układa im się tak jakby chciały, ale czy w naszym życiu nie jest podobnie? Ile to razy nie byłyśmy z czegoś zadowolone? Ile razy narzekałyśmy na mężczyzn? Pewnie niezliczoną ilość razy.
  Magdalena Kawka oraz Małgorzata Hayles napisały historię do bólu szczerą i prawdziwą, która chwyta za serce. Myślę, że wielu z nas może odnaleźć cząstkę samej siebie w tej powieści. Będąc obserwatorką poczynań naszych bohaterów, śmiało mogę stwierdzić, że w życiu nic nie jest idealne, a zwłaszcza my sami. Człowiek uczy się całe życie na własnych błędach, ale dzięki temu z każdym kolejnym dniem staje się silniejszym człowiekiem.
  „Już dawno doszłam do wniosku, że w życiu trzeba świętować chwile. Nie czekać na szczęście, nie gonić za spełnieniem. Po prostu i zwyczajnie zauważać to, co tu i teraz.”
  Kobiety nieidealne. Magda to lekka i zabawna historia czterech przyjaciółek, które choć nie są idealne i popełniają każdego dnia jakieś drobne błędy, starają się iść na przód z podniesionym czołem wierząc, że wszystko może się udać. Ta historia daje wiarę w lepsze jutro. Zachęcam do przeczytania.

 3. Gerreth

  „Kobiety nieidealne”. Kusiła mnie już sama nazwa cyklu, gdyż mnie też jest daleko, a nawet bardzo daleko do ideału. Wreszcie wpadła w moje ręce pierwsza część. Coś mi mówiło, że będzie to książką, która pokocham całym sercem, toteż natychmiast zabrałam się za lekturę. Miałam rację. „Kobiety nieidealne. Magda” Magdaleny Kawki i Małgorzaty Hayles to był strzał w sam środek tarczy.
  Pokrętny, niekiedy czarny humor, pozorny chaos rządzący życiem czterech przyjaciółek, a przede wszystkim ich bezgraniczna lojalność wpisały się idealnie w mój gust. Darowałam im nawet zalewanie problemów winem, choć nie znoszę tego trunku. Trudno, nie można mieć wszystkiego.

  Sama nie wiem, dlaczego książka ta kojarzy mi się z drzwiami, odgradzających nas od zupełnie innego świata. Ten świat to taki współczesny tajemniczy ogród, w którym czeka na nas coś niebywale pięknego. Wystarczy tylko się odważyć i zrobić krok naprzód, przekroczyć te drzwi.

  Refleksje po lekturze? Głównie taka, że nigdy nie jest tak źle, żeby nie dało się tego na własne życzenie pogorszyć. Oraz druga – szczęście to nie mucha, samo nie przyleci. Trzeba je zwabić, używając odpowiedniej zanęty.

  „Kobiety nieidealne. Magda” to idealna lektura chandrę (i nie tylko).
  Mądre życiowe prawdy ukryte pod płaszczykiem lekkich, niewymuszonych dialogów oraz ogromna dawka inteligentnego humoru sprawi, że nawet największy pesymista ujrzy świat w jaśniejszych barwach.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *