Kochajacy_na_marginesie

Kochający na marginesie

Johanna Nilsson

Przekład: Paweł Pollak
Tytuł oryginału: De i Utkanten Älskade

Data wydania: 2009
Data premiery: 10 lutego 2009
ISBN: 978-83-6038-387-2
Format: 120x200
Oprawa: Miękka
Liczba stron: 207
Kategoria: Literatura dla kobiet

25.90  18.13 

Brak w magazynie

Kawiarnia „Na marginesie” w dziwny sposób przyciąga tych, którzy znaleźli się poza granicą wyznaczoną przez normalnych obywateli dostatniego zachodniego społeczeństwa. Spotkać można tam Rose i Victora – kochające małżeństwo walczące z rakiem, Sofię – transseksualistę, zagubioną złodziejkę Beę, niepełnosprawnego muzyka, chorego psychicznie lekarza, zagubioną nastolatkę w ciąży…
Bohaterowie, odrzuceni na margines, starają się mozolnie budować własne szczęście. Przypadkowe spotkania wyzwalają w nich potrzebę uczuć i wzajemności. Samotni instynktownie wyczuwają samotnych, ale stać ich jedynie na wymianę pustych spojrzeń. Strach łączy opuszczonych, ból łączy niekochanych.
Kochający na marginesie to opowieść o nowoczesnej samotności. W oszczędnym stylu, przy pomocy chłodnych, urywanych zdań szwedzka pisarka stworzyła aktualny portret dzisiejszej niemożności otwarcia się na drugiego człowieka. Johanna Nilsson po raz kolejny udowadnia, iż jest niezwykle przenikliwą obserwatorką współczesnego świata.

Recenzje

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Kochający na marginesie”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *