Majatek-niemiecki-w-polsce

Majątek niemiecki w Polsce

Felix Ermacora

Przekład: Grzegorz Kowalski
Tytuł oryginału: Das deutsche Vermögen in Polen: ein Rechtsgutachten

Data wydania: 2009
Data premiery: 18 czerwca 2009
ISBN: 978-83-6038-318-6
Format: 120x200
Oprawa: Miękka
Liczba stron: 204
Kategoria: Literatura faktu biografie i dzienniki

29.90  20.93 

Brak w magazynie

W listopadzie 1995 minister spraw zagranicznych RFN, doktor Klaus Kinkel, podał do wiadomości, że kwestie majątkowe między Republiką Federalną Niemiec a Polską pozostają otwarte. Reakcja polskiego ministerstwa spraw zagranicznych była natychmiastowa – wszystkie roszczenia Niemiec i Niemców z majątku utraconego po wschodniej stronie Odry i Nysy Łużyckiej zostały uregulowane na bazie przeprowadzonego odszkodowania.
W lutym 1996 Kinkel ujawnił, że nie istnieje coś takiego, jak układ poczdamski, a jedynie proklamacja poczdamska, niewiążąca ani na gruncie prawa międzynarodowego, ani innego, najwyraźniej nawet nie podpisana przez jej strony ani nie ratyfikowana przez ich organy legislacyjne, a na dodatek nieskuteczna w stosunku do Niemiec i obywateli niemieckich, ponieważ nie można zawierać skutecznych umów międzynarodowych obciążających państwa trzecie…
Czy mieszkańcy Ziem Zachodnich powinni się obawiać o swoje majątki. Czy będziemy mieć do czynienia z falą roszczeń ze strony dawnych ich właścicieli?

Recenzje

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Majątek niemiecki w Polsce”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *