Obrońcy Shannary. Tom 1. Czarne ostrze

Obrońcy Shannary.
Tom 1. Czarne ostrze

Terry Brooks

Przekład: Paweł Wieczorek
Tytuł oryginału: The High Druid’s Blade

Data wydania: 2017
Data premiery: 25 lipca 2017
ISBN: 978-83-7674-631-9
Format: 145x205
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 336
Kategoria: Fantastyka i groza

39.90  27.93 

Brak w magazynie

Legenda mówi, że Paxon Leah jest potomkiem królów i wojowników, którzy kiedyś rządzili Górami Leah i szli na wojnę z magiczną bronią. Ci królowie, królowe i bohaterowie dawno jednak odeszli, a stary miecz, wiszący nad kominkiem Paxona to jedynie kawał żelastwa. Prowadzący małą firmę przewozową Paxon prowadzi skromne i spokojne życie – do chwili, aż niezwykłe okoliczności wywracają jego świat do góry nogami, i okazuje się, że pisane jest mu inne przeznaczenie.
Gdy jego niepokorna młodsza siostra zostaje porwana przez groźnego przybysza, Paxon idzie jej na pomoc z jedyną bronią, jaką ma pod ręką – mieczem znad kominka. W trakcie pojedynku z porywaczem okazuje się, że jest w stanie wyzwolić z miecza potężną magię. Odkryta umiejętność jest jednak niebezpieczna, jeśli nie umie się nią mądrze kierować, a Paxon musi się szybko nauczyć to robić, bowiem starcie z mistrzem czarnej magii Arcannenem nie będzie ostatnie. Opuszcza więc dom i udaje się do warowni sławnych druidów, by nauczyć się tajników magii i zostać ich obrońcą.
W szeregach druidów doszło jednak do zdrady i użyto czarnej magii, aby z niewinnej osoby uczynić mordercze narzędzie zła. Aby powstrzymać podstępny spisek, który zagraża nie tylko zakonowi druidów, ale wszystkim Czterem Krainom, Paxon Leah musi użyć ukrytej w jego krwi magii i legendarnej odwagi jego przodków, by wygrać bitwę, do której los go wyznaczył.

Recenzje

  1. Moni

    Legenda mówi, że Paxon Leah jest potomkiem królów i wojowników, którzy kiedyś rządzili Górami Leah i walczyli z wrogami magiczną bronią. Jednak dawni władcy i bohaterowie odeszli, a stary miecz, wiszący nad kominkiem Paxona, to jedynie kawał żelastwa. Prowadzący małą firmę przewozową Paxon, wiedzie skromne i spokojne życie aż do chwili, gdy niezwykłe okoliczności wywracają jego świat do góry nogami, i okazuje się, że pisany jest mu inny los.

    Gdy jego niepokorna młodsza siostra zostaje porwana przez groźnego przybysza, mistrza czarnej magii, Arcannena, Paxon rusza jej na pomoc z jedyną bronią jaką ma pod ręką – mieczem znad kominka. W trakcie pojedynku z porywaczem, zwykły do tej pory chłopak, wyzwala z miecza potężną magię. Lecz ta moc jest niebezpieczna, jeśli nie umie się nią mądrze kierować, a Paxon musi szybko posiąść tę umiejętność, bowiem spotkanie z czarną magią było pierwszym z kolejnych. Opuszcza więc dom i udaje się do warowni sławnych druidów, by nauczyć się tajników magii i zostać obrońcą dobra .

    W szeregach druidów doszło jednak do zdrady i użyto czarnej magii, by z niewinnej osoby uczynić mordercze narzędzie zła. Żeby powstrzymać podstępny spisek, który zagraża nie tylko zakonowi druidów, ale wszystkim Czterem Krainom, Paxon Leah musi użyć magii krwi i legendarnej odwagi przodków, by wygrać bitwę, do której wyznaczyło go przeznaczenie.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Patroni medialni