Leszek Adamczewski

Leszek Adamczewski

Znany i ceniony poznański pisarz i dziennikarz, swoimi świetnie napisanymi reportażami historycznymi porywa czytelnika w samo serce tajemnic z czasów II wojny światowej. Na początku każdego pomysłu na książkę zawsze tkwi pasja autora, wytrwale tropiącego ślady III Rzeszy na terenach współcześnie polskich i cierpliwie wyjaśniającego zagadki z nimi związane. Dzięki doskonałemu warsztatowi oraz ujawniającej się na kartach znajomości tematu, jego publikacje cieszą się niesamowitą popularnością zarówno wśród miłośników historii, jak i amatorów ciekawej lektury w ogóle.

Do Wydawnictwa często dzwonią i piszą czytelnicy z całej Polski, zafascynowani opisywanymi przez Adamczewskiego sytuacjami oraz sekretami, pytając o kontakt z autorem, przekazując mu podziękowania, pytając o możliwość dowiedzenia się więcej na jakiś temat lub o jego kolejne książki.

Jednymi z ostatnich dowodów uznania dla pióra - i wiedzy - autora były: nominacja książki "Łuny nad jeziorami" do Literackiego Wawrzynu - Nagrody Warmii i Mazur za rok 2011 oraz nominacja książki "Zmierzch bogów w Posen" do Nagrody im. Józefa Łukasiewicza, najlepszej książki o Poznaniu.

Najnowsze dzieła Adamczewskiego to efekty dokładnych badań konkretnych rejonów Polski i wielu wypraw na tamte tereny. Materiały do swoich kolejnych książek autor zbiera samodzielnie - i być może tu właśnie tkwi największa siła jego opowieści, która przysporzyła mu rzeszę oddanych czytelników.