Reptilia

Reptilia

Thomas Thiemeyer

Przekład: Jola Zepp
Tytuł oryginału: Reptilia

Data wydania: 2008
Data premiery: 16 września 2008
ISBN: 978-83-6038-328-5
Format: 145x205
Oprawa: Miękka
Liczba stron: 328
Kategoria: ...

29.90  20.93 

Brak w magazynie

Ukrył się na dnie jeziora w środku afrykańskiej dżungli: Mokéle m’Bembé, ostatni z gadów, owiany legendą. Na jego poszukiwanie wybiera się Emily Palmbridge i ginie bez wieści.
Ale gdzie ukrywa się ślad po niej?
Młody londyński genetyk, Dawid Astbury, najbardziej ceni sobie spokój towarzyszący pracy naukowej. Jednakże nie potrafi odmówić prośbie zrozpaczonej matki; ponadto Emily była jego pierwszą wielką miłością.
Dawid staje się członkiem znakomicie przygotowanej i odpowiednio wyposażonej ekspedycji. Wkrótce po przyjeździe nad jezioro Lac Télé, położone w gęstej dżungli na nieprzebytych terenach Konga, ekspedycja odkrywa ślady zaciętych walk. Pierwsza konfrontacja z monstrualnym gadem jest blisko i pociąga za sobą śmiertelną ofiarę.
Od tego momentu dochodzi do eskalacji wydarzeń. Dawid z niechęcią dochodzi do wniosku, że Mokéle m’Bembé jest absolutnie osobliwym przeciwnikiem jest przekonany, że gad posiada cechy o nieocenionej wartości dla ludzi. Wygląda też na to, że Emily odkryła tajemnicę, ale za wszelką cenę próbowała nie zdradzić jej światu. Dawid postanawia wbrew rozsądkowi chronić zwierzę przed pałającym zemstą zespołem. Byłby na przegranej pozycji, gdyby nie zdarzył się cud…
Druga, po Meduzie, powieść niemieckiego artysty i geologa Thomasa Thiemeyera ukazująca się w Polsce, kryje w sobie to, co miłośnicy Indiany Jonesa i czytelnicy serii podróżniczych lubią najbardziej. Egzotyka, zagadki wymarłych cywilizacji i tajemna droga do odkrycia uniwersalnego sekretu życia ludzkiego będzie im towarzyszyć od pierwszej do ostatniej strony.

Recenzje

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Reptilia”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *