Szlam

Szlam

Data wydania: 2020
Data premiery: 26.05.2020
ISBN: 978-83-66481-21-3
Format: 145x205
Oprawa: Miękka
Liczba stron: 416
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller

39.90  27.93 

Brak w magazynie

Raz, dwa, trzy…
Już nie żyjesz…

W sercu lubelskiej starówki dwie licealistki natrafiają na fragment męskiego ciała. Tej samej nocy na pobliskim podwórku zostaje znaleziona reszta zwłok mężczyzny.
Dochodzenie prowadzi prokurator Adam Szmyt, przeniesiony do Lublina ze stolicy. Pomagają mu ambitne policjantki: komisarz Aneta Brudka i psycholożka Magdalena Choroba. Zabójca pozostaje nieuchwytny, a niebawem znalezione zostaje kolejne ciało…
Śledczym udziela się ponura i zwodnicza atmosfera Starego Miasta. Pogoń za sprawcą przez mroczne podwórka staje się dla nich wyprawą w głąb siebie. Co odkryją na dnie swojej duszy? Dlaczego giną tylko mężczyźni i gdzie pojawią się brakujące fragmenty ich ciał? Wreszcie, czy uda się złapać zabójcę i zapobiec dalszym zbrodniom?

 

Recenzje

 1. sisters as books

  ” Szlam” to powieść kryminalna z czarnym humorem. Powiemy, że z kryminałów, które czytałyśmy ten był zupełnie inny. Po pierwsze sposób w jaki zabijano ofiary byl dość ciekawy, ponieważ pozbawiano ich penisów, a druga rzecz jaka nas zaciekawiła to połączenie humoru z taką książką. Szczerze jeszcze sie nie spotkałyśmy z kombinacją tego typu.
  Książkę możemy nazwać zmienną, ponieważ gdy już dowiadujemy się czegoś nowego i zdaje nam się, że to koniec, okazuje się, że jednak niekoniecznie. Czytelnicy kryminałów z pewnością nie będą zawiedzeni, gdyż w opowieści wpływa się na morze zagadek. Raczej nie jest to książka dla młodszej widowni czytelniczej, gdyż zawarte słowa trochę ciężko przetrawić, są dosyć ostre i wulgarne. Same opisy i przemyślenia bohaterów również nie należą do lekkiego czytelnictwa, ale zapewniamy gdy się wciągniecie nie przestaniecie czytać.
  Co do postaci to sądzimy, że są bardzo skrupulatnie przedstawieni, mają ciekawe charaktery, pasujące do profilu książki.
  Opowieść jest bardzo dynamiczna i z pewnością bardzo dobrze przemyślana, kolejność się zgadza jak w wyliczance.
  Nam bardzo przypadła do gustu książka, gdyż są to nasze klimaty. Polecamy tą pełną wstrząsających rzeczy historię

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *