Zamek Czocha.  Dzieje, tajemnice, legendy

Zamek Czocha.
Dzieje, tajemnice, legendy

Data wydania: 2016
Data premiery: 22 listopada 2016
ISBN: 978-83-7674-565-7
Format: 146x208
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 148
Kategoria: Historia

29.90  20.93 

Brak w magazynie

Zamek Czocha ‒ jego dzieje i tajemnice
Czocha jest jedną z najbardziej intrygujących budowli Dolnego Śląska. Wzniesiono ją w XIII wieku, by strzegła ówczesnych granic. Od tego czasu przeszła wiele przebudów i była świadkiem dziejowych burz. Jednak historia obeszła się z nią łaskawie. Dlatego do dziś zachowuje unikatowy charakter, a jej monumentalna bryła stała się symbolem Pogórza Izerskiego.
Zamek skrywa też wciąż wiele tajemnic. To właśnie o nich oraz o równie pasjonujących dziejach budowli pisze Marek Dudziak.
Przedstawia historię Czochy, opisuje jej wygląd ‒ wczoraj i dziś. Przybliża postaci najważniejszych i najbardziej intrygujących właścicieli.
Jest przewodnikiem po dostępnych dla turystów komnatach i pomieszczeniach. Pisze o legendach, skarbach, czasach II wojny światowej. Jako aktywny badacz sekretów zamku stawia wiele fascynujących pytań, które wciąż pozostają bez odpowiedzi.
Dopełnieniem bogatego w treść tekstu jest obszerna kolekcja ilustracji ukazujących zamek. Są to zarówno fotografie współczesne,
jak i reprodukcje pocztówek oraz obrazów z przeszłości.
Pasjonująca lektura dla wszystkich chcących zamek Czocha poznać bliżej. Dla tych, którzy mieli już okazję go odwiedzić, ale również dla tych, którzy w jego gościnne i zagadkowe mury dopiero pragną zawitać.

Recenzje

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Zamek Czocha.
Dzieje, tajemnice, legendy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Patroni medialni