W kręgu upiorów i wilkołaków

W kręgu upiorów i wilkołaków
Demonologia słowiańska

Data wydania: 2023
Data premiery: 14.02.2023
ISBN: 978-83-67639-28-6
Format: 145x205
Oprawa: Twarda
Liczba stron: 416
Kategoria: Literatura popularnonaukowa

59.90  41.93 

Name Range Discount
biblioteki 45% 1 - 10000 45 %
30% ceny 1 - 1000 30 %

Jedna z najważniejszych książek na temat słowiańskiej demonologii!
Strzygonie, zmory, południce, latawce, kikimory, leśne duchy, wąpierze, przypadki polowań na czarownice w kraju nad Wisłą – zostały tu opisane szczegółowo, okiem prawdziwego znawcy tematu.
Autor w sposób rzetelny i przejrzysty poddaje analizie demoniczne istoty, występujące w mitologii słowiańskiej, a także opisuje wierzenia, które przywędrowały do miast za sprawą zabobonnych mieszkańców wsi.
Ta książka to wyjątkowe i kompletne źródło wiedzy na temat słowiańskich wierzeń i podań, stanowiące inspiracje zarówno dla badaczy tematu, jak i twórców gier, filmów czy fanów fantastyki.

Recenzje

 1. natala_reads

  Świetnie i ciekawie napisana książka na temat wierzeń słowiańskich i wszelakich demonów dla osób dorosłych. Nie ukrywam, że poza lekkimi książkami dla dzieci nie znalazłam żadnej ciekawszej pozycji, jaka zaspokoiłaby moją ciekawą duszę.
  ”W kręgu upiorów i wilkołaków” przedstawia się następująco. Podzielona jest na rozdziały poświęcone danemu demonowi, w których znajdziemy (wydaje mi się) dość wyczerpujące informacje. Znajdziemy tam powszechnie znane demony typu: upiory, diabły, topielce etc, a także te mniej znane, o których ja raczej nie słyszałam: południce, odmieńcy, strzygi itd.
  Za najbardziej ciekawy temat , który częściowo związany jest też z moją okolicą, uznałam polowanie na czarownice. Znalazłam w nim ogrom informacji, które wystarczająco zadowoliły moją ciekawską naturę do czasów minionych.
  Książkę czytało mi się bardzo ciekawie i szybko, ponieważ jest to temat, na który traciłam godziny szperając w internecie tym bardziej, że moja okolica jest bardzo ciekawa i “tajemnicza”. Myślę, że przypadnie do gustu również osobom, które są bardziej wtajemniczone w demonologie słowiańską..
  Polecam! 😉

 2. bxdcubes

  Naprawdę ciekawa lektura. O czym świadczy między innymi setka zakładek, które zostawiłam w książce. Pisana jest językiem przystępnym, podzielone w ciekawe rozdziały, zawiera wiele ciekawych informacji. Książka nie tylko na start, ale i pogłębienie wiedzy o demonologii słowiańskiej.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *