Anna Siwek

Anna Siwek

Anna Siwek (ur. 1963) absolwentka Wydziału Handlu Zagranicznego warszawskiego SGPiS. Życie rzuca ją w różne zakątki świata; mieszkała w Montrealu, Londynie, Hamburgu a teraz wraz z mężem i dwoma nastoletnimi synami w Brukseli. Ale sercem jest w Warszawie, do której zawsze wraca, bo tylko tu czuje się naprawdę w domu.

O pisaniu myślała od dziecka, ale nigdy nie traktowała tego zajęcia naprawdę poważnie. Przez wiele lat było dla niej terapią na smutki, życiowe rozczarowania i samotność, bo "papier cierpliwy jest" i "wszystko zniesie". Teraz wie, że do pisania książek, tak jak do wszystkiego innego w życiu, trzeba dojrzeć. Samemu coś przeżyć, doświadczyć, zobaczyć, aby potem móc uczynić swoich fikcyjnych bohaterów prawdziwymi i wiarygodnymi. Uwielbia słuchać ludzkich historii, zwierzeń, interesujący rozmówca może ją "zagadać na śmierć".

Jest osobą ciekawą świata, ludzi, nowych miejsc stąd zainteresowanie podróżami; jej pierwsze publikacje to artykuły pisane do "Travelera". Ale powieść "Znów mnie pokochaj" jest o miłości. Bo w życiu najważniejsze to potrafić kochać. Tak na sto procent. Bez cienia wątpliwości.

Prywatna strona autorki: www.annasiwek.info