zanim_odszedl

Zanim odszedł

Data wydania: 2020
Data premiery: 07 lipca 2020
ISBN: 978-83-66481-46-6
Format: 130x200
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 384
Kategoria: Literatura dla kobiet, Literatura współczesna

18.00 

Karolina, po tragicznej śmierci męża i utracie dziecka, długo nie może dojść do siebie. Zachęcona przez przyjaciółkę postanawia przelać swoje emocje na kartki książki. Pomysł okazuje się strzałem w dziesiątkę, a Karola pisze i kolejne powieści. Oparcie znajduje w przyjaciółkach – krzykliwej i przebojowej Sylwii oraz dopiero co poznanej za pośrednictwem Internetu Caro.

Z czasem okazuje się, że z wirtualną znajomą łączy ją zadziwiająco wiele podobieństw, a w kobietach rodzi się podejrzenie, że mogą one być ze sobą spokrewnione. Wrażenie to jest tym silniejsze, że Karolina nigdy nie poznała swojego ojca, który zmarł przed jej narodzinami, a jej matka uparcie nabiera wody w usta, kiedy kobieta próbuje dowiedzieć się czegoś o swoich korzeniach. Caro również odnosi wrażenie, że jej rodzina coś przed nią ukrywa. Czy stare zdjęcia, które obie kobiety posiadają, mogą przedstawiać tego samego mężczyznę – Karola, który prawdopodobnie jest ich ojcem? Nic nie jest jednak takie, jak się wydaje, w dodatku nie tylko Karolina i Caro ukrywają swoje małe sekrety…

Recenzje

 1. sisters as books

  Dwie kobiety, dwie Karoliny, dwie pisarki, podobne jak dwie krople wody, czy jest możliwe, że są siostrami ?
  Witajcie 🙂 Książka “Zanim odszedł” leżała u nas na półce sporo czasu, w końcu zabrałyśmy się za nią i żałowałyśmy, że wcześniej jej nie przeczytałyśmy. Jest to piękna emocjonująca historia o stracie, zranieniu oraz o poszukiwaniu własnego ja. Poszukiwaniu siebie jak i swojej rodziny. Poszukiwaniu prawdy, nawet tej najgorszej.
  Emocje płynące z tej książki pokazały nam jak łatwo można się pomylić i że prawda może być bliżej niż nam się wydaje.
  Bardzo podobały nam się bohaterki książki, wręcz polubiłyśmy je. Osoby te pokazały, że nawet z największej tragedii można się pozbierać i być szczęśliwym.
  Po historii napisanej przez autorkę płyneliśmy pochłonięte dalszymi wydarzeniami, a zakończenie całkowicie odbiegało od tego co wcześniej obstawiałyśmy.
  Książka napisana jest fajnym językiem, który czyta się bardzo bardzo dobrze, czasem nawet zabawnie.Pokazuje jak mogą potoczyć się losy różnych osób i jak jedna rzecz może połączyć ich wszystkich. Jest to z pewnością wspaniała pozycja do przeczytania z kocykiem i herbatką, od której się nie oderwiecie, zapewniamy was. Chociaż znajduje się w niej trochę zwrotów akcji i czasem błądziłyśmy w historii, nie rozumiejąc co tak na prawdę mogło się zdarzyć to stwierdzamy, że było to doskonałe posunięcie autorki. Nie jest to zwykła opowieść, jest to pięknie skonstruowana historia, od bolesnych początków do szczęśliwego zakończenia, chociaż innego niż my zakładałyśmy ??
  Koniecznie musicie pochłonąć tą powieść tak jak my to zrobiłyśmy.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Patroni medialni